Tydzień Bibliotek w BUG: warsztaty, wycieczki, podchody, konkursy

fot.

W ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przypada w dniach 8-15 maja, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego. Biblioteka Główna przygotowała warsztaty oraz wycieczki z przewodnikiem, który pokaże sekretne miejsca, na co dzień niedostępne dla gości, m.in. Pracownię Digitalizacji, kapsułę czy salę audio, w której odbędzie się pokaz Zbiorów Specjalnych poświęcony historii rowerów. Miłośników zagadek i przygód zapraszamy na podchody po Bibliotece, natomiast na słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku czekają krzyżówki i gra w Bingo.

Jesteście zainteresowani? Jeśli tak, wyślijcie zgłoszenie na adres: promocja_bug@ug.edu.pl.

Nie zabraknie również konkursów z nagrodami, które zostaną zorganizowane w bibliotekach specjalistycznych: Bibliotece Neofilologicznej, Prawnej i Ekonomicznej.

Biblioteka Neofilologiczna
Konkurs pt. „Klasyka w języku emoji - odgadnij tytuły książek”. Terminy konkursu to 13-15 maja. Codziennie dostępne będą inne zagadki. Każdego dnia konkursowego na pierwsze pięć osób, które w wypożyczalni Biblioteki podadzą prawidłowe tytuły książek, czeka upominek.  

Biblioteka Prawna
Krzyżówka wydziałowa - z łaciną w tle - odbędzie się w dniach 8-15 maja 2024 r. Celem konkursu jest zachęcenie studentów do lepszego zapoznania się z nowym systemem bibliotecznym i sposobami wyszukiwania w nim różnych materiałów oraz sprawdzenie wiedzy ogólnej i zawodowej.

Biblioteka Ekonomiczna
W dniach 8 i 15 maja odbędzie się konkurs wiedzy „5 x 100” na temat Roku Edukacji Ekonomicznej, przygotowany w oparciu o wystawę dostępną w holu Biblioteki. Na zwycięzców czekają nagrody.

Zapraszamy do udziału!

Załączniki
Załącznik Rozmiar
Plakat na Tydzień Bibliotek 25.73 KB
Program na Tydzień Bibliotek 362.23 KB
Marietta Tiszbein/Sekcja Promocji