AMP - sekcja szachowa UG ze złotymi i srebrnymi medalami

Reprezentacja sekcji szachowej AZS UG

Złote i brązowe medale, tym razem ze Szczyrku, przywiozła z Akademickich Mistrzostw Polski sekcja szachowa AZS Uniwersytetu Gdańskiego. Tym samym podczas AMP, w edycji 2020/20201, reprezentacja UG znów stanęła na podium.

Relacje z wydarzeń: Piotr Walczak, Prezes AZS UG:

Szach, mat i ... medal! Ostatnie rozgrywki w ramach Akademickich Mistrzostw Polski za rok akademicki 2019/2020 zakończyły się owocnie dla sekcji szachowej AZS Uniwersytetu Gdańskiego. Najliczniejsza reprezentacja biorąca udział w mistrzostwach szachowych zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.

W turnieju indywidualnym nasza reprezentantka Julia Antolak wywalczyła brązowy medal w typie uniwersytetów oraz 4. miejsce w klasyfikacji generalnej!

Były również sukcesy podczas turnieju drużynowego, 3. miejsce na szachownicy nr 1 wywalczył Aleksander Kumala, 1. miejsce na szachownicy nr 4 wywalczył Michał Łada i 2. miejsce na szachownicy nr 6 Julia Antolak.

- Sukces podczas Akademickich Mistrzostw w Szachach to wynik systematycznej pracy oraz doświadczenia studentek i studentów, którzy z roku na rok uzyskiwali drużynowo coraz lepsze wyniki na Akademickich Mistrzostwach Polski. Do końcowego rezultatu bardzo mocno przyczynili się nowi zawodnicy, przed nimi, miejmy nadzieję, jeszcze niejedne AMPy „w barwach” AZS Uniwersytet Gdański - podsumował Jarosław Skibicki, trener sekcji szachowej AZS UG.