Konkurs WPiA UG na Dydaktyka Roku 2023 rozstrzygnięty

grafika

Zwycięzcą konkursu Dydaktyk Roku 2023, organizowanego przez Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, został mgr Dawid Rogoziński z Katedry Prawa Cywilnego.

Jakimi cechami powinien wykazywać się dobry dydaktyk? W konkursie organizowanym przez WPiA liczą się przede wszystkim prostudenckość, kontakt ze studentami, atrakcyjna forma zajęć i przekazywania treści oraz wsparcie studentów, tak merytoryczne jak i techniczne. W oparciu o takie kryteria jury rozstrzygnęło konkurs na Dydaktyka Roku 2023.

- Dobrą dydaktykę akademicką warto promować. Nasz konkurs stanowi kontynuację konkursów odbywających się od lat na WPiA UG, których celem jest wyróżnienie nauczycieli znajdujących uznanie wśród społeczności studenckiej, a przede wszystkim ukazanie metod, wartości, a także sposobu podejścia do procesu nauczania, które są cenione przez studentów - mówi dr hab. Wojciech Zalewski, prof. UG, Dziekan WPiA. - Przeprowadzanie Konkursu na Dydaktyka Roku stanowi jeden z priorytetów Wydziałowego Zespołu ds. Strategii Excellence in Research, który wypracował wraz z Radą Samorządu Studentów WPiA  zasady obecnych  edycji Konkursu. Warto m.in. podkreślić, iż pomimo że Konkurs jest organizowany przez Dziekana WPiA zarówno zgłoszeń, jak i wyboru osoby nagradzanej, dokonują sami studenci. Honorowy Przewodniczący Jury - Dziekan WPiA UG oraz jego Zastępca - Prodziekan ds. Kształcenia, pozostają bez prawa głosu.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu został mgr Dawid Rogoziński z Pracowni Prawa Ubezpieczeniowego Katedry Prawa Cywilnego. W plebiscycie przyznano także dwa wyróżnienia. Otrzymały je: dr Marta Flis-Świeczkowska, adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Procesowego i Kryminalistyki oraz dr Olga Śniadach, adiunkt w Katedrze Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej.

Gratulujemy!

- Choć wyniki zostały już ogłoszone, to podczas październikowej Inauguracji roku akademickiego na WPiA chcemy w sposób uroczysty przedstawić osoby wyróżnione w tegorocznym Konkursie społeczności akademickiej. Następnie opublikowany zostanie w wydziałowym biuletynie "Wiadomości Dydaktyczne" wywiad ze zwycięzcą tegorocznej edycji - mgr. Dawidem Rogozińskim.  To będzie dobra okazja do głębszego poznania Dydaktyka Roku 2023 oraz jego wizji nauczania - dodaje dr hab. Wojciech Zalewski, prof. UG.

Informacje o konkursie:

Kandydatów do konkursu zgłaszają grupy co najmniej 10 aktualnych studentów WPiA UG, a zwycięzcę wyłania 11 osobowe Jury złożone ze studentów WPiA UG. Skład Jury wskazuje Rada Samorządu Studentów WPiA UG uwzględniając przedstawicieli różnych kierunków i trybów studiów prowadzonych na Wydziale.

Funkcję honorowego Przewodniczącego Jury pełni Dziekan WPiA UG, a honorowego Zastępcy - Prodziekan ds. Kształcenia.

EMW/Zespół Prasowy UG