Wyniki konkursu fotograficznego "Morze i My" organizowanego przez konsorcjum SEA-EU

Jury polskiego etapu konkursu fotograficznego „Morze i My” – organizowanego przez Uniwersytet Gdański w ramach międzynarodowego konkursu realizowanego przez wszystkich partnerów konsorcjum Nadmorskiego Uniwersytetu Europejskiego SEA-EU przeprowadziło w dniu 23.11.2020 r. ocenę prac fotograficznych I lokalnego etapu konkursu. W konkursie wzięło udział łącznie 28 osób prezentując 58 prac. Największą ilość punków i miejsce na podium uzyskały następujące osoby:

Klara Mirecka

nagroda: kamera sportowa o wartości około 440 zł

Martyna Górecka

nagroda: uchwyt stabilizacyjny do smartfona o wartości około 220 zł

Emilia Kiełtyka

nagroda: uchwyt selfie ze statywem o wartości około 130 zł

Konkurs organizowało wspólnie sześć uniwersytetów partnerskich konsorcjum SEA-EU, czyli UBO we Francji, UG w Polsce, UCA w Hiszpanii, CAU w Niemczech, UNIST w Chorwacji oraz UM na Malcie.

Fotografie zgłoszone do konkursu miały ilustrować związek pomiędzy ludźmi i morzem. Przykładowe tematy to:

• zrównoważone życie obok, dzięki i z morzem,
  • dziedzictwo morskie i kulturowe,
  • miasta nadmorskie,
  • natura i człowiek,
  • krajobraz morski i lądowy.

Celem fotografów było zaprezentowanie ich miejsca życia i studiowania.

Głosowanie na poziomie konsorcjum na najlepsze zdjęcie z 18 wybranych w fazie I konkursu odbędzie się w styczniu 2021r. Nagrodą w II fazie głosowania, czyli nagrodą główną, będzie dofinansowanie podróży po Europie w wysokości 350 euro. Podróż odbędzie się środkami komunikacji wspierającymi zrównoważony rozwój.

Zwycięskie prace
Logo SEA-EU