Przed nami III Kongres Młodej Nauki na UG

fot.

Twórczym debatom, wymianie poglądów oraz zbliżeniu się do innowacyjnych rozwiązań problemów społecznych sprzyjać będą spotkania badaczy podczas III Kongresu Młodej Nauki na Uniwersytecie Gdańskim. W czasie trzydniowego wydarzenia młodzi naukowcy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich badań w ramach kilkudziesięciu paneli dyskusyjnych. Konferencja przyczyni się również do rozwijania nowych perspektyw w badaniach naukowych.

Kongres Młodej Nauki jest corocznym, międzynarodowym wydarzeniem naukowym, które gromadzi młodych naukowców z różnych dyscyplin. Jego uroczyste otwarcie odbędzie się 6 lipca 2023 w audytorium S208 roku na Wydziale Nauk Społecznych UG o godzinie 17:00.

Kongres został objęty Patronatem Honorowym przez Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Piotra Stepnowskiego, a także przez Marszałka Województwa Pomorskiego, Wojewodę Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdańska.

Wydarzenie jest organizowane w ramach partnerstwa z Odeskim Uniwersytetem Narodowym im. Ilji Miecznikowa, a w Komitecie Naukowym zasiada rektor uczelni prof. Wiaczesław Truba.  Współorganizatorami są również Instytut Bałtycki, Oddział Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku, Gdańskie Towarzystwo Naukowe i Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku. Wydarzenie w zakresie współpracy międzynarodowej otrzymało wsparcie ze strony Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Patronami medialnymi Kongresu są Gazeta Uniwersytecka Czasopismo Społeczności Akademickiej, Czasopismo Progress, Radio MORS oraz Forum Akademickie.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo zna stronie Kongresu - https://kongresmlodejnauki.pl/

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG