Stypendia MEiN dla sześciorga wybitnych młodych naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego

Stypendia_MEiN

Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendia wybitnym młodym naukowcom. Wśród 230 tegorocznych laureatów znalazło się sześć osób z Uniwersytetu Gdańskiego. Badacze będą otrzymywali stypendia Ministra w wysokości 5 390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat.

Stypendiami Ministra uhonorowano młodych naukowców prowadzących innowacyjne badania o wysokiej jakości oraz posiadających imponujące osiągnięcia naukowe o wysokim prestiżu i międzynarodowym wydźwięku. Wśród nich znalazło się sześcioro wybitnych badaczy z Uniwersytetu Gdańskiego.

W dziedzinie nauk rolniczych stypendium otrzymała dr Agata Motyka-Pomagruk z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii.

W dziedzinie nauk humanistycznych laureatami zostali: dr Mateusz Cwaliński dr Cezary Kucewicz z Wydziału Historycznego oraz dr Bartosz Wcisło z Wydziału Nauk Społecznych.

W dziedzinie nauk społecznych stypendium otrzymali: dr hab. inż. Piotr Sliż z Wydziału Zarządzania i mgr Artur Sawicki z Wydziału Nauk Społecznych.

Tego roku do MEiN wpłynęło aż 1828 wniosków. Lista wszystkich tegorocznych laureatów znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji I Nauki

Biuro Wsparcia Realizacji Projektów

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG