Bursztynowy Skarb Wyspy – nagroda dla śp. dr Katarzyny Żółkoś

fot.

W uznaniu za działalność na rzecz rozwoju Wyspy Sobieszewskiej dr inż. Katarzyna Żółkoś została pośmiertnie uhonorowana statuetką „Bursztynowy Skarb Wyspy”.  Nagrodę, na ręce Prodziekan ds. Studenckich i Rozwoju Wydziału Biologii dr Doroty Myślińskiej, przekazał z-ca Prezydenta ds. usług komunalnych Piotr Kryszewski.

5 lipca 2021 roku zmarła dr inż. Katarzyna Żółkoś – biolog i leśnik, związana z Wyspą Sobieszewską od 2013 roku, kiedy objęła kierownictwo Stacji Biologicznej w Górkach Wschodnich. W placówce realizowała swoją misję Uniwersytetu otwartego – otwartego dla ludzi, w sensie dosłownym, ale też otwartego na ludzkie potrzeby.

- Nikt, kto poznał Katarzynę, nie mógł przejść koło Niej obojętnie, bo była osobą „z charakterem”: silną, z wielką pasją, ale też niezwykle upartą w dążeniu do celów, które sobie obrała. To dzięki niej wokół Stacji Biologicznej pojawiła się grupa pasjonatów, która z zapałem weszła we współpracę z lokalną społecznością, współorganizując liczne wydarzenia edukacyjne i kulturalne, m. in. Piknik Wyspa Przyrodników – mówi Prodziekan ds. Studenckich i Rozwoju Wydziału Biologii UG dr Dorota Myślińska.

Z okazji 50-lecia powstania dzielnicy „Wyspa Sobieszewska”, w sobotę 24 czerwca 2023 r., w uznaniu za działalność na rzecz rozwoju wyspy, dr inż. Katarzyna Żółkoś została pośmiertnie uhonorowana statuetką „Bursztynowy Skarb Wyspy”.

Czytaj również: Roślinni drapieżcy – ostatni wywiad z dr Katarzyną Żółkoś

Relacja z wydarzenia na portalu: gdansk.pl

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG