Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące ze 100 proc. zdawalnością matury

fot.

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Adamowicza w Gdańsku, współpracujące z uczelniami Fahrenheita, tj. Uniwersytetem Gdańskim, Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i Politechniką Gdańską, może pochwalić się świetnymi wynikami matur. Egzamin dojrzałości zdali znakomicie wszyscy jego uczniowie.

Zgodnie z najnowszymi wynikami rekrutacji (statystyki chętnych - nabór na rok szkolny 2023/2024. Szkoły z obszaru Trójmiasta) ULO jest najchętniej wybieraną szkołą ponadpodstawową. Liczba chętnych ogółem wyniosła w tegorocznej rekrutacji 2971, liczba chętnych z pierwszej referencji 442, co przy liczbie miejsc 140 daje 3,16 osoby na miejsce.

ULO wyróżnia nie tylko szeroka, sprofilowana oferta zajęć dodatkowych, ale też współpraca ze środowiskiem akademickim i międzynarodowym.

- Niezwykle ważne jest to, że uczniowie mogą pod okiem pracowników naukowych realizować przedsięwzięcia o charakterze badawczym, sprawdzać swoje dotychczasowe umiejętności i uczestniczyć w życiu uczelnianym, choćby poprzez  branie udziału w konferencjach, warsztatach i innych tego typu wydarzeniach – mówi dr hab. Arnold Kłonczyński, Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia UG.

Od września 2022 r.  Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące funkcjonuje w nowej lokalizacji – we Wrzeszczu.

Zachęcamy do obejrzenia filmu o szkole.

Źródło: YT ULO

EMW/Zespół Prasowy UG