I Ceremonia Wręczenia Dyplomów absolwentom studiów licencjackich International Business

Po raz pierwszy absolwenci studiów licencjackich International Business na Wydziale Ekonomicznym świętowali ukończenie kierunku podczas uroczystej gali. Ceremonia wręczenia dyplomów odbyła się 28 lipca br. 

- Wręczenie dyplomów zwieńczy pewien etap w waszym życiu. Etap ważny, ponieważ poświęciliście trzy lata nie tylko na naukę, która jest podstawą dalszej drogi kariery i rozwoju, ale też, a może przede wszystkim, na budowanie więzi - powiedziała Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler, prof. UG. - Jako jednostka macie, owszem, pewną sprawczość, możliwości działania, jednak współpracując w grupie, możecie wszystko.

Ceremonia wręczenia dyplomów to cenna okazja do ponownego spotkania się z profesorami, kolegami z roku i przyjaciółmi, możliwość podtrzymania tradycji poprzez przywdzianie togi i biretu. To czas refleksji nad zdobytą wiedzą, umiejętnościami i relacjami nawiązanymi podczas pobytu na Wydziale Ekonomicznym.

Dla absolwentów studiów licencjackich International Business to pierwsza okazja, aby uroczyście świętować ukończenie kierunku. Dotychczas tego typu wydarzenia dotyczyły tylko studentów studiów magisterskich.

- Podczas tej niezwykłej uroczystości z dumą wręczymy dyplomy i nagrody, uznając Wasze wyjątkowe poświęcenie i niezwykłe osiągnięcia w całej drodze akademickiej. To będzie wieczór pełen dumy, radości i zasłużonego świętowania Waszej ciężkiej pracy i sukcesu - zapowiedziała wydarzenie Kierowniczka kierunku dr Renata Orłowska.

Co roku International Business I stopień rekrutuje do 100 chętnych. W ciągu trzech lat studenci zdobywają wiedzę oraz umiejętności niezbędne w pracy zawodowej przy analizie międzynarodowych zjawisk gospodarczych i społecznych z uwzględnieniem różnic kulturowych oraz mają możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu w laboratorium komputerowym London Stock Exchange Group Eikon Lab. 

Po studiach absolwenci są gotowi objąć takie stanowiska jak: specjalista ds. rozwoju rynku, młodszy specjalista ds. importu i eksportu, analityk rynku czy analityk danych.

Więcej informacji o kierunku.

 

tekst MJ/ZP, fot. Alan Stocki