Spotkanie informacyjne na temat oferty Europejskiego Korpusu Solidarności

EMKS

Jak wygląda oferta Europejskiego Korpusu Solidarności? Co trzeba zrobić, aby uzyskać Znak Jakości EKS? Na te i inne pytania odpowiedzą przedstawiciele Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB oraz Narodowej Agencji programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności już 31 sierpnia br.

Spotkanie informacyjne dedykowane jest przedstawicielom i pracownikom uczelni wyższych oraz uczelnianych fundacji i stowarzyszeń, którzy będą wspierać działania młodych osób w ramach realizowanych projektów lub przekażą wiedzę innym zainteresowanym.

Wydarzenie jest bezpłatne i odbędzie się 31.08.2023 r. od godziny 10:00 do godziny 12:00 w Sali Welcome Centre (parter) w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza 53.

Uczestnicy spotkania uzyskają informacje o pozyskiwaniu Znaku Jakości oraz zarządzaniu Projektami Wolontariatu w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności na uczelniach wyższych w województwie pomorskim.

W celu zadeklarowania swojego uczestnictwa prosimy o uzupełnienie ankiety rejestracyjnej: https://eksuczelnie.webankieta.pl/

Dlaczego warto zaangażować się w Europejski Korpus Solidarności?

• nowe możliwości umiędzynarodowienia uczelni
  • angażowanie wolontariuszy międzynarodowych z Unii Europejskiej (i nie tylko) w działania uczelni
  • maksymalne dofinansowanie na działania w ramach Projektów Wolontariatu  – 250 000 EUR
  • możliwości wyjazdu za granicę w roli wolontariuszy, dla Polaków w wieku 18 – 30 lat
  • możliwość realizacji lokalnych inicjatyw autorstwa młodzieży w ramach Projektów Solidarności – maksymalne dofinansowanie 7 tys. euro

Europejski Korpus Solidarności to inicjatywa Komisji Europejskiej adresowana do młodych ludzi i organizacji chcących wziąć udział w działaniach solidarnościowych w różnych obszarach: od pomocy pokrzywdzonym, przez działania na rzecz zdrowia i środowiska, aż do pomocy humanitarnej w całej UE i poza nią. Program daje uczestnikom możliwość zaangażowania się i zdobycia bezcennego doświadczenia oraz rozwinięcia nowych umiejętności. W ramach Europejskiego Korpusu Solidarności możliwy jest wyjazd na wolontariat zagraniczny lub zrealizowanie w Polsce lokalnego projektu solidarności. Projekty EKS to format, który w sposób szczególny angażuje młodzież, dając jej możliwość podjęcia działań solidarnościowych w ważnych obszarach życia społecznego.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z przedstawicielką Erasmus+ InnHUB Gdańsk, Łucją Gasik-Rachubińską:  lgasikrachubinska@frse.org.pl

oprac. MJ/ZP