Kolejne publiczne przedszkole z bonem Rektora UG

Więcej miejsc w placówkach i bon zniżkowy od Rektora na opiekę przedszkolną dla dzieci pracowników i studentów Uniwersytetu Gdańskiego - tak rozpoczął się rok szkolny dla rodziców związanych z naszą uczelnią.  Inauguracja roku w placówkach przedszkolnych odbyła się w nowo powstałym Publicznym Pozytywnym Przedszkolu nr 11 w Gdańsku-Oliwie.

- Działania o charakterze prorodzinnym to efekt współpracy edukacyjnej uczelni i Fundacji Pozytywne Inicjatywy. Prowadzimy w partnerstwie nie tylko liceum ogólnokształcące czy przedszkole przy ul. Polanki, ale też przedszkole i żłobek w Oliwie, gdzie nasi studenci i pracownicy będą mogli znaleźć miejsce dla swoich pociech, a przy tym skorzystać z bonu zniżkowego – powiedział na otwarciu placówki Rektor UG, prof. Piotr Stepnowski.

Nowe przedszkole położone jest w otoczeniu pięknej zieleni na terenie Oliwy, przy ul. Wąsowicza 28, w ścisłym sąsiedztwie Uniwersytetu Gdańskiego.

Powstanie tej placówki oznacza zwiększenie dostępności do publicznych miejsc opieki przedszkolnej nie tylko dla mieszkańców Oliwy, ale także osób związanych z Uniwersytetem Gdańskim: pracowników i studentów.

- Oliwa staje się dzielnicą oświatowo-edukacyjno-akademicką i cieszy nas, że udaje nam się znaleźć synergię i partnerstwo, które jest dla nas dziś strategiczne. Dziękujemy za wieloletnią już współpracę i mamy nadzieję, że dalej będzie się tak dobrze rozwijała – powiedział prof. Piotr Stepnowski.

Uroczyste otwarcie placówki odbyło się 4 września o godz. 8:30. Opiekę znajdzie tu 100 młodych gdańszczanek i gdańszczan. Przedszkole wciąż dysponuje wolnymi miejscami.

EMW/Zespół Prasowy UG