Nowy początek na UG – wywiad z Rektorem Uniwersytetu Gdańskiego

Prof. Piotr Stepnowski

Na zdjęciu prof. dr hab. Piotr Stepnowski, rektor UG/fot. Sylwester Ciszek.

Portal edukacyjny „Perspektywy” opublikował wywiad z prof. dr. hab. Piotrem Stepnowskim, rektorem Uniwersytetu Gdańskiego, w którym przedstawiony został plan Jego Magnificencji dotyczący  rozwoju Uczelni, a także najbliższe zmiany oraz działania związane z realizacją programu wyborczego.

W wywiadzie pt. „Nowy początek na UG” można przeczytać m.in. o planowanej przebudowie struktur administracji i odbiurokratyzowaniu ich, przywróceniu autonomii wydziałów, otwartości na dialog z członkami społeczności akademickiej, dywersyfikacji ścieżek kariery akademickiej czy atrakcyjnej ścieżki kariery dydaktycznej.

Przypomnijmy, w poniedziałek, 23 listopada 2020 r. stosunkiem głosów 104 do 26 prof. dr hab. Piotr Stepnowski został wybrany na Rektora Uniwersytetu Gdańskiego do końca kadencji 2020-2024. Na stronie UG jest dostępny program wyborczy nowego rektora.

Biuro Rzecznika Prasowego