Gdański Salon Maturzystów na UG: 19-20 września

SM 2023

Fot. Mateusz Byczkowski/UG

Po raz kolejny Uniwersytet Gdański jest gospodarzem Gdańskiego Salonu Maturzystów – imprezy edukacyjnej, podczas której matura „spotyka się” ze studiami. Licealiści mają okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną i naukową uczelni z Trójmiasta 19 i 20 września na Wydziale Prawa i Administracji UG.

W wyborze ścieżki kształcenia nie można zdać się na przypadek. Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy co roku organizuje we wrześniu ogólnopolską kampanię Salon Maturzystów Perspektywy.

W 2023 r. impreza odbędzie się w 14 miastach w Polsce, by pomóc maturzystom 2024 (a także ich młodszym kolegom ze szkół średnich) dobrze zdać egzaminy maturalne i wybrać swoją edukacyjną przyszłość.

19-20 września – WPiA UG

Na Wydział Prawa i Administracji UG odbywać się będą m.in. spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (matura w odmienionej formule, wspólnej dla absolwentów liceów i techników), ze znakomitymi nauczycielami-praktykami, z nauczycielami akademickimi oraz pracownikami działów rekrutacji, a także z ekspertami od rynku pracy.

Podczas Salonu każdy zarejestrowany uczestnik odbierze za darmo (lub pobierze kod do e-booka) topową publikację Perspektyw, czyli „Informator dla Maturzystów 2024”. Można w nim znaleźć nie tylko wiarygodne informacje o „nowej” maturze, ale też Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2023 i Ranking Kierunków Studiów (74 najpopularniejsze kierunki!) oraz informacje o zasadach przyjęć na wszystkie uczelnie na rok akademicki 2024/2025.

Gdański Salon Maturzystów Perspektywy 2023 odbywa się na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Prawa i Administracji UG) 19 i 20 września, godz. 9.00-15.00. Wstęp wolny; konieczna jest rejestracja na spotkania.

EMW/Zespół Prasowy UG