Naukowcy z UG w Radzie Doskonałości Naukowej

1

Pięciu naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego zasiądzie w Radzie Doskonałości Naukowej w kadencji 2024–2027. Komisja Wyborcza 6 października 2023 r. ogłosiła wyniki wyborów do Rady Doskonałości Naukowej na kadencję w latach 2024–2027.

Rada Doskonałości Naukowej działa na rzecz zapewnienia rozwoju kadry naukowej zgodnie z najwyższymi standardami jakości działalności naukowej wymaganymi do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora. Komisja Wyborcza 6 października 2023 r. przyjęła protokół z przeprowadzonych wyborów do Rady Doskonałości Naukowej na kadencję w latach 2024–2027.

Wśród wybranych kandydatów nie zabrakło przedstawicieli Uniwersytetu Gdańskiego:

1. prof. dr hab. Mariola Bidzan w dziedzinie nauk społecznych (psychologia);
  2. prof. dr hab. Igor Konieczny w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych (biotechnologia);
  3. prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński w dziedzinie nauk społecznych (nauki socjologiczne).
  4. prof. dr hab. Małgorzata Omilanowska-Kiljańczyk w dziedzinie nauk humanistycznych (nauki o sztuce);
  5. prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych (nauki biologiczne).

- Serdecznie gratulujemy wszystkim wybranym, tym bardziej, że w głosowaniu brali udział doktorzy habilitowani i profesorowie z całej Polski. UG ponad dwukrotnie zwiększył swoją reprezentację w tym gremium, co pokazuje, że nasi naukowcy cieszą się renomą i zaufaniem w środowisku – powiedział Prorektor ds. Badań Naukowych prof. dr hab. Wiesław Laskowski.

Do głównych zadań Rady Doskonałości Naukowej należy przeprowadzanie postępowań w sprawie nadania tytułu profesora oraz wykonywanie części czynności w postępowaniach habilitacyjnych współdziałając z podmiotami habilitującymi (w tym z UG).

Pełna lista osób wybranych do Rady na nową kadencję jest dostępna na stronie RDN Rada Doskonałości Naukowej (rdn.gov.pl).

Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy