Rozpoczęła się procedura wyborów na kadencję 2024-2028

Członkowie Uczelnianej Komisji Wyborczej wybrali przewodniczącego - dr. hab. Mariusza Bogusza, prof. UG - oraz uchwalili Kalendarz Wyborczy na kadencję 2024-2028, co oznacza, że rozpoczęliśmy w Uniwersytecie Gdańskim proces wyborów Rektora, kandydatów na dziekanów, członków Senatu, rad wydziałów, Uczelnianego Kolegium Elektorów, członków rad dyscyplin naukowych oraz Rady Uczelni.

6 listopada br. odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej przez Senat Uczelnianej Komisji Wyborczej (uchwała nr 61/23 Senatu UG z dnia 26 października 2023 roku). W trakcie posiedzenia członkowie Komisji wybrali Przewodniczącego, którym ponownie został dr hab. Mariusz Bogusz, prof. UG z Wydziału Prawa i Administracji. Następnie uchwalono Kalendarz Wyborczy na kadencję 2024-2028.

Dokumenty związane z wyborami zostały tradycyjnie umieszczone na stronie internetowej: https://ug.edu.pl/o-uczelni/wladze/wybory-organow-uniwersytetu

Zgodnie z kalendarzem uchwalonym przez UKW obecnie trwa etap sprawdzania ważności mandatów elektorów i wybory uzupełniające do Uczelnianego Kolegium Elektorów.

Zgodnie ze Statutem UG każdemu z elektorów przysługuje, w terminie wyznaczonym przez Radę Uniwersytetu, prawo zgłoszenia Radzie jednej osoby, która może zostać wskazana przez Radę jako kandydat na Rektora. Rada UG wyznaczyła ten termin na 1 grudnia br. (uchwała nr 13/RUG/23 Rady UG z dnia 3 listopada 2023 roku).

W kolejności zostaną przeprowadzone wybory: Rektora, kandydatów na dziekanów, członków Senatu, rad wydziałów, Uczelnianego Kolegium Elektorów, członków rad dyscyplin naukowych oraz Rady Uczelni.

oprac. zp