QSAR Lab laureatem konkursu "Pomorski Gryf Gospodarczy 2020"

Grafika

Firma QSAR Lab, spin-off Uniwersytetu Gdańskiego, której założycielami są pracownicy naukowi Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, otrzymała nagrodę w tegorocznej edycji konkursu "Pomorski Gryf Gospodarczy" w kategorii Startup.

QSAR Lab łączy środowisko naukowe ze środowiskiem biznesowym, oferując specjalistyczne usługi z zakresu chemii obliczeniowej i toksykologii. Firma specjalizuje się również w tworzeniu użytecznych narzędzi chemoinformatycznych poprzez wdrażanie sztucznej inteligencji i metod uczenia maszynowego.

QSAR Lab bierze udział w realizacji 5 projektów B+R, dotyczących głównie oceny bezpieczeństwa nanomateriałów (PATROLS, RiskGONE, NanoSolveIT, CompSafeNano, DIAGONAL) finansowanych z programu ramowego UE HORIZON 2020.

Gryf Gospodarczy to jedna z najważniejszych i cenionych nagród w pomorskim środowisku, przyznawana nieprzerwanie od 2000 roku. Jej organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, która skupia przedstawicieli regionalnych środowisk gospodarczych oraz pełni rolę doradcy Marszałka Województwa Pomorskiego.

W tegorocznej edycji wzięło udział 70 kandydatów z całego województwa pomorskiego.

Z uwagi na pandemię gala finałowa odbyła się w późniejszym niż zazwyczaj terminie, a wyniki ogłoszono za pośrednictwem kanału YouTube oraz Facebooka

Dodano przez: Biuro Rzecznika Prasowego