Wyniki drugiej edycji konkursu Rowerem na Uczelnię. Ponad 10 tys. przejazdów!

Zdjęcie Grupowe

Ponad 64 tys. km w drodze do pracy czy miejsca nauki - rowerem lub hulajnogą - od kwietnia do października br. pokonali pracownicy, doktoranci i studenci Uniwersytetu Gdańskiego. 17 listopada poznaliśmy zwycięzców drugiej edycji konkursu Rowerem na Uczelnię. Organizatorem konkursu są Uczelnie Fahrenheita, zrzeszające trzy największy trójmiejskie uczelnie - UG, Politechnikę Gdańską i Gdański Uniwersytet Medyczny.

Przez siedem miesięcy uczestnicy konkursu, dojeżdżając z domu do pracy lub miejsca nauki i z powrotem, zrealizowali łącznie 10 409 przejazdów. Razem pokonali na rowerze (91% uczestników), rowerze elektrycznym (4%), hulajnodze (1%) oraz hulajnodze elektrycznej (4%) dystans 64 202 km, czyli 1,6 obwodu kuli ziemskiej.

Słuchający

Oznacza to, że uczestnicy spalili łącznie 256 800 kalorii, zaoszczędzili 5 136 litrów paliwa, co przekłada się na oszczędności rzędu 33 645 zł, oraz - co najważniejsze - dzięki udziałowi w konkursie zmniejszyli emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 12 840 kg.

Zwycięzcami konkursu w kategorii Największa Liczba Przejazdów okazali się Paweł Chwaszczyński wśród pracowników, który odnotował 276 przejazdów oraz Hanna Głowienke - doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, która może pochwalić się liczbą 164 przejazdów. W kategorii Największa Liczba Przejechanych Kilometrów najlepszy wśród pracowników okazał się również Paweł Chwaszczyński, który w trakcie trwania konkursu przejechał rowerem dystans 4346 km. Wśród studentów i doktorantów triumfował Michał Prusiński - doktorant Międzyuczelnianej Szkoły Doktorskiej UG i GUMed, który na rowerze przejechał łącznie 706 kilometrów.

Zwycięzca

Zwycięzcy konkursu oraz osoby, które zajęły miejsca drugie i trzecie w kategorii Największa Liczba Przejazdów w grupie pracowników i w grupie studentów/doktorantów otrzymali nagrody w formie kart podarunkowych i upominków UG, z kolei zwycięzcy w obu grupach pod względem liczby przejechanych kilometrów - zestaw upominków UG.

Na drobne nagrody rzeczowe mogli również liczyć pozostali uczestnicy, którzy odnotowali odpowiednio 70, 150 i 220 przejazdów.

oprac. MJ, tekst Piotr Szpajer