Dr Paweł Atroszko z nagrodą Najlepszego Opiekuna Roku 2023 w konkursie StRuNa

grafika

Prezez KBP Experior Aleksandra Wybrańska oraz członek Koła Piotr Luszuk z nagrodą dla Najlepszego Opiekuna Roku 2023 w konkursie StRuNa

Dr Paweł Atroszko z Instytutu Psychologii został laureatem pierwszej nagrody w kategorii Opiekun Naukowy Roku 2023 za wspieranie Koła Badań Psychologicznych „Experior” z Uniwersytetu Gdańskiego w Ogólnopolskim Konkursie StRuNa 2023. Konkurs organizowany jest przez Studencki Ruch Naukowy pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Nagrodę w imieniu laureata odebrali Prezeska KBP Aleksandra Wybrańska oraz członek koła Piotr Luszuk, którzy w finale konkursu StRuNa w kategorii Projekt Roku przedstawiali również realizowany przez KBP projekt pt. „Prewencja uzależnienia od uczenia się: analiza wzorca fal mózgowych (QEEG) oraz Biofeedback EEG”.

- Jest to już szóste wyróżnienie w tym konkursie za działalność koła w ostatnich latach: uzyskaliśmy pierwszą nagrodę dla Koła Roku 2018, dwukrotne wyróżnienie dla Opiekuna Koła (w latach 2017 i 2020), wyróżnienie w kategorii StRuNa Media 2021 i pierwszą nagrodę za Projekt Roku 2022 w kategorii StRuNa-Human. Dziękujemy za wspieranie naszych inicjatyw i wszelkie działania na rzecz zapewnienia dobrostanu i zdrowia psychicznego studentów, a tym samym stwarzanie optymalnych warunków do rozwoju akademickiego - mówi dr Paweł Atroszko.

Koło Badań Psychologicznych „Experior”, działające przy Instytucie Psychologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, bada uzależnienia behawioralne, psychologię osobowości, tematykę związaną z mindfulness, a także psychologię Internetu i edukacji. Dotychczas uzyskało ponad 100 stypendiów, nagród i wyróżnień. Zostało utworzone w 2015 r. z inicjatywy samych studentów i angażuje w badania oraz projekty ponad 30 osób z Instytutu Psychologii UG. 

Więcej informacji o kole Experior"

Laureatowi nagrody gratulujemy!

fot. Arek Smykowski

Fot. Arek Smykowski

grafika

Fot. materiały własne Experior

Elżbieta Michalak-Witkowska/Zespół Prasowy UG