Spotkanie świąteczne na Wydziale Nauk Społecznych

Tegoroczne Uniwersyteckie Spotkanie Świąteczne, które odbyło się 14 grudnia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, było pełne radości i świątecznego klimatu. Wydarzenie rozpoczęło się już o godzinie 10, a potrwało do godziny 14, obfitując w liczne atrakcje dla uczestników.

W trakcie spotkania goście mieli okazję delektować się barszczem, gorącą czekoladą, kawą czy herbatą oraz przysmakami takimi jak paszteciki i soczyste mandarynki. Było wiele okazji do rozmowy, złożenia życzeń i spędzenia wspólnych chwil w iście świątecznej atmosferze.

Oprócz doznań smakowych czekały na uczestników wzruszające, a jednocześnie wzbudzające szczery uśmiech momenty. Szczególne wrażenie zrobiła wizyta małych gości: dzieci z Przedszkola Uniwersyteckiego, Przedszkola Puchatek i Szkoły Podstawowej nr 33 zachwyciły publiczność świątecznymi pieśniami i kolędami. Mali wykonawcy zebrali gromkie brawa od studentów i wykładowców, ale i rodziców, którzy licznie przybyli wspierać swoje pociechy.

W trakcie uroczystości ogłoszono wyniki konkursów „Wyjątkowa kartka świąteczna” i „Wisząca ozdoba świąteczna”, w których wzięły udział dzieci ze wspomnianych placówek oraz przedszkola Radosna Akademia w Miszewie. Z każdej z tych instytucji wyłoniono po trzech laureatów, a pozostali uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami i słodkościami, które wręczył Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG. Prace wykonane na konkurs ozdobiły choinkę na Wydziale Nauk Społecznych, zaś kartki trafią do potrzebujących z Domu Pomocy Społecznej Polanki. Przy tej okazji warto wspomnieć, że Uniwersyteckie Spotkanie Świąteczne miało wymiar charytatywny. Oprócz kartek od dzieci, można było podziwiać kartki przygotowane przez uczestników warsztatów zorganizowanych przez Kacpra Wiśniewskiego i Katarzynę Kryńską z CASiD w Klubokawiarni Index. Dzięki tym inicjatywom podopieczni DPS Polanki otrzymają wkrótce dedykowane kartki i ręcznie dekorowane pierniczki, które z pewnością sprawią im radość.

Kolejnym ważnym akcentem o wymiarze charytatywnym był trwający przez cały czas wydarzenia kiermasz, podczas którego sprzedawano rękodzieło, książki, zabawki i inne przedmioty. Dochód został przeznaczony na wsparcie potrzebujących.

Jak powiedział w swoim przemówieniu Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia prof. Arnold Kłonczyński, takie wydarzenia mają magiczny charakter, są pełne ciepła i podkreślają jedność społeczności akademickiej UG. To na pewno projekt budujący i warty kontynuowania.
Wielkie podziękowania należą się również przedstawicielom Akademickiego Centrum Kultury, którzy uświetnili Uniwersyteckie Spotkanie Świąteczne swoją piękną muzyką. Ich udział sprawił, że świętowanie to stało się jeszcze bardziej wyjątkowe, pozostawiając uczestnikom niezwykłe wspomnienia.

Dobry humor uwieczniliśmy na zdjęciach z fotobudki, która towarzyszy nam przy licznych wydarzeniach organizowanych przez Parlament Studentów i CASiD.

Tekst Katarzyna Kryńska; fot. Łukasz Bień/CASiD