Znamy laureatów 3. edycji „Programu staży zagranicznych dla młodych naukowców UG”

fot. Pixabay

Dr inż. Beata Bajorowicz, dr Klaudia Godlewska, dr Mateusz Kosmol i dr inż. Natalia Majewska - to naukowcy Uniwersytetu Gdańskiego, którzy znaleźli się na liście laureatów 3. edycji „Programu staży zagranicznych dla młodych naukowców UG”.

- Program staży dla młodych naukowców nazywamy roboczo biletem do doskonałości.  Chcielibyśmy, by modelowo każdy młody doktor wyjechał na kilkumiesięczny staż do wiodącego ośrodka. To doskonały punkt startowy kariery naukowej - mówi Prorektor ds. Badań Naukowych UG prof. dr hab. Wiesław Laskowski.

W tegorocznej edycji Programu zostało złożonych 13 wniosków: jeden w dziedzinie nauk humanistycznych, trzy w dziedzinie nauk społecznych oraz dziewięć w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych.

Laureatami trzeciej edycji zostali (nazwiska w kolejności alfabetycznej):

1. dr inż. Beata Bajorowicz z Wydział Chemii (dyscyplina naukowa - nauki chemiczne, ośrodek badawczy - Ghent University)
  2. dr Klaudia Godlewska z Wydziału Chemii (dyscyplina naukowa - nauki chemiczne, ośrodek badawczy - Technische Universität Dresden)
  3. dr Mateusz Kosmol z Wydziału Prawa i Administracji (dyscyplina naukowa - nauki prawne, ośrodek badawczy - The University of Edinburgh)
  4. dr inż. Natalia Majewska z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki (dyscyplina naukowa -  nauki fizyczne, ośrodek badawczy - Kyoto University)

Konkurs przeznaczony jest dla nauczycieli akademickich zatrudnionych w Uniwersytecie Gdańskim w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych lub badawczych, którzy posiadają stopień doktora nadany w okresie do siedmiu lat przed dniem wystąpienia z wnioskiem o udział w Programie oraz uzyskali zaproszenie do odbycia stażu naukowego w jednym z ośrodków akademickich wymienionych w aktualnej edycji Global Ranking of Academic Subjects (ranking szanghajski dla dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych oraz nauk społecznych) i THE World University Ranking by subject (World University Rankings by Subject | Times Higher Education) dla dziedziny nauk humanistycznych.

Laureaci na realizację stażu otrzymują z programu środki na pokrycie kosztów pobytu, podróży do miejsca odbywania stażu i z powrotem, ubezpieczenia zdrowotnego, OC i NNW oraz ewentualnej legalizacji pobytu - w formie ryczałtu w wysokości 800,00 PLN za każdy dzień pobytu. Szczegółowe informacje dotyczące kosztów dostępne są w regulaminie programu.

EMW/Zespół Prasowy UG