Stwórz plakat w klimacie niemieckiego romantyzmu. Konkurs

CDF

Z okazji 250-lecia urodzin malarza światowej sławy Caspara Davida Friedricha Instytut Filologii Germańskiej ogłasza konkurs na plakat z autokomentarzem. Praca powinna być inspirowana twórczością malarza lub nawiązywać do jego obrazów.

Caspar David Friedrich urodził się w Greifswaldzie w 1774 r. Jest reprezentantem niemieckiego romantyzmu, a tym, co stanowi o wartości jego dzieł, jest wyjątkowa wizja relacji między człowiekiem a przyrodą. Tak bardzo znamienna dla romantyzmu twórczość Friedricha jest jednocześnie niezwykle aktualna w odniesieniu do różnych obliczy przestrzeni posthumanistycznej.

Założeniem konkursu jest (na nowo) odkrycie Caspara Davida Friedricha, np. w połączeniu z jednym wybranym Celem Zrównoważonego Rozwoju. Konkurs skierowany jest do studentów wszystkich wyższych uczelni Trójmiasta, którzy mogą uczestniczyć w nim indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach.

Główną nagrodą jest podróż do Greifswaldu - miasta urodzin Caspara Davida Friedricha.

Prace konkursowe (plakat w formacie A1 z autokomentarzem) prosimy przesłać (lub przynieść) do 30 marca 2024 r. na adres: Instytut Filologii Germańskiej UG, ul. Wita Stwosza 51, 80-308 Gdańsk (budynek Neofilologii), p.155.

Godziny otwarcia sekretariatu: 8:00-15:00, tel. 58 523-30-29, sekger@ug.edu.pl

Ogłoszenie wyników nastąpi 6 maja 2024 r.

oprac. MJ/ZP