Laur Verba Veritatis dla Uniwersytetu Gdańskiego

Logo konkursu

Z okazji jubileuszowej, XV edycji konkursu Verba Veritatis pomysłodawcy inicjatywy – Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz Akademia Leona Koźmińskiego wyróżnili uczelnie, z których zgłoszono najwięcej prac dyplomowych w historii konkursu. Uniwersytet Gdański otrzymał Laur Verba Veratis w dowód uznania za wkład w podnoszenie poziomu wiedzy i kompetencji z zakresu etyki biznesu, społecznej odpowiedzialności (CSR) i ładu korporacyjnego, przyczyniając się do promowania postaw etycznych wśród studentów i realizacji zasad zrównoważonego rozwoju w biznesie i społeczeństwie.

Założeniem konkursu jest podnoszenie i promowanie wiedzy z zakresu etyki biznesu, społecznej odpowiedzialności biznesu i ładu korporacyjnego wśród młodych ludzi wkraczających na rynek pracy, a jednocześnie umacnianie postaw etycznych w biznesie i życiu codziennym.

W tym roku zgłoszono aż 43 prac dyplomowych, magisterskich, doktorskich i habilitacyjnych do konkursu VERBA VERITATIS na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu. To najwyższa liczba zgłoszeń w historii tego konkursu, a listę laureatów ogłoszono 10 grudnia 2020 r. podczas XVI Kongresu Consumer Finance.

Łącznie w historii konkursu tj. od 2006 roku zgłoszono 378 prac poruszających zagadnienia etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu oraz ładu korporacyjnego, z czego 14 z Uniwersytetu Gdańskiego.

Rekordowa liczba zgłoszeń do konkursu pokazuje rosnące zainteresowanie tematyką etyki w biznesie, zarówno wśród praktyków biznesu i naukowców, jak i młodych ludzi, rozpoczynających swoją karierę zawodową. Uczestnicy tegorocznej, jubileuszowej edycji podejmowali takie tematy jak wartości i etyka w firmach oraz na rynku pracy, innowacje w przedsiębiorstwach społecznych oraz wpływ zmian klimatycznych na rynki finansowe i funkcjonowanie przedsiębiorstw.

Kapituła Konkursu wybrała 10 najlepszych prac, przyznając laureatom 6 nagród i 4 wyróżnienia. Przy ocenie prac pod uwagę brane były takie kryteria, jak wartość merytoryczna pracy, znaczenie praktyczne, innowacyjność czy warsztat naukowy.

Więcej informacji o konkursie na stronie

Lista tegorocznych laureatów na stronie

Źródło: https://zpf.pl/

Biuro Rzecznika Prasowego