Zostań wolontariuszem w ośrodku rehabilitacji fok w Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Uniwersytetu Gdańskiego w Helu

fot.

Jeśli kochasz morze i jego przyrodę, a także chcesz zdobyć praktyczne doświadczenie w opiece nad foczymi szczeniętami i pomagać poszkodowanym bałtyckim fokom w powrocie do natury - zapraszamy właśnie Ciebie do wsparcia naszego zespołu w Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Pomoc wolontariuszy jest niezbędna, z roku na rok trafia do ośrodka coraz więcej foczych pacjentów. Jeżeli chcesz pomóc w ratowaniu dzikich zwierząt - zgłoś się! Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy na wolontariat w okresie od 15 marca do 31 maja 2024 r.

- Jest to niepowtarzalna okazja, aby uczestniczyć w czynnej ochronie gatunku, zdobyć cenne doświadczenie w pracy z dzikimi zwierzętami, poznać ciekawych ludzi i przeżyć niezapomnianą przygodę! - zachęca Kierowniczka Stacji Morskiej w Helu dr Iwona Pawliczka vel Pawlik.

Stacja Morska i Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego poszukują również chętnych do udziału w wolontariacie długoterminowym (na okres 3 miesięcy), podczas którego będzie możliwość zdobycia cennego doświadczenia w opiece nad morskimi ssakami.

- Jeżeli Twoim celem i marzeniem jest w przyszłości praca z dzikimi zwierzętami - zapoznaj się z ulotką informacyjną i zaaplikuj - apelują pracownicy Stacji. 

Wolontariat w ośrodku - SMIOUG

Rocznie placówkę w Helu wspiera około 100 wolontariuszy, a większość z nich z chęcią przyjeżdża tu ponownie.

Do najważniejszych czynności wolontariuszy należą:
-przygotowywanie posiłków dla pacjentów,
-sprzątanie basenów i izolatek,
-asystowanie przy wszelkich czynnościach opiekunom fok.

Kogo szukamy?
- osób pełnoletnich
- osób, które zdecydują się przyjechać na co najmniej 2 tygodnie,
- osób pracowitych, których nie przeraża ciężka praca w zmiennych warunkach atmosferycznych i o różnych porach dnia i nocy (pamiętajcie - poszkodowane focze maluchy często wymagają całodobowej opieki),
- osób odpowiedzialnych, które poważnie podejdą do swoich obowiązków, w końcu będziecie ratować z nami życie dzikich fok!,
- osób, których nie przeraża duuuuuuża ilość sprzątania.

Stacja Morska i FRUG zapraszają!

oprac. MNG/ZP