Zebraliśmy ponad 35 tysięcy złotych dla WOŚP!

1

Uniwersytet Gdański kolejny rok bije rekord wysokości środków zebranych na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem dzięki aukcjom zorganizowanym przez społeczność akademicką udało się zebrać aż 35 416,99 zł.

W 2020 roku, kiedy UG zagrało dla WOŚP po raz pierwszy, zebrano 8 630 złotych, co oznacza, że w 4 lata ponad 4-krotnie udało się zwiększyć ten wynik. - Jestem bardzo dumny, że jako wspólnota uniwersytecka już po raz kolejny gramy dla Orkiestry. Cieszy fakt, że z roku na rok naszych aukcji jest coraz więcej i są coraz bardziej różnorodne. Wspólnie z gronem rektorskim również chętnie wspieramy WOŚP, dlatego jest nam bardzo miło, że zaproponowana przez nas inicjatywa udziału w Kolegium Rektorskim połączona ze zwiedzaniem Domu Opatów Pelplińskich znalazła się w pierwszej trójce najwyżej wylicytowanych aukcji - mówi Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Piotr Stepnowski.

Poniżej prezentujemy pierwszą dziesiątkę aukcji, które cieszyły się największym zainteresowaniem licytujących:

  1. Niezapomniany rejs statkiem naukowo-badawczym Uniwersytetu Gdańskiego R/V Oceanograf (5100,00 zł)
  2. Karmienie fok w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu (4022,00 zł)
  3. Udział w Kolegium Rektorskim połączony ze zwiedzaniem Domu Opatów Pelplińskich wraz z Zespołem Rektorskim (3800,00 zł)
  4. Przygotowanie i zjedzenie pizzy z Dziekanem Wydziału Nauk Społecznych UG (2551,00 zł)
  5. Spotkanie z Mistrzem Świata Mariuszem Wlazłym przy filiżance aromatycznej kawy (1775,00 zł)
  6. Koncert Studia Wokalnego UG - tylko dla Ciebie i Twoich gości (1526,00 zł)
  7. Gra w „Boule” z Panią Prodziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG (1026,00 zł)
  8. Pakiet pełen autorskich gadżetów z serii SEA EU! (1025,00 zł)
  9. Weekend pełen relaksu w Ośrodku Wypoczynkowym w Łączynie (921,00 zł)
  10. Inspirujące warsztaty Design Thinking z moderatorami dla Ciebie lub Twojego Zespołu (910,00 zł)

- Jak widać, kwoty, jakie osiągnęły niektóre z aukcji, są naprawdę imponujące. Spotkaliśmy się z wieloma pozytywnymi opiniami ze strony społeczności akademickiej, która chwaliła również wystawianie aukcji „na każdą kieszeń”, a przez to umożliwienie większej liczbie osób zaangażowania się w licytacje. To właśnie wszystkie tegoroczne aukcyjne „cegiełki” zbudowały tak wysoką sumę, która zasili konto WOŚP. Bardzo dziękuję wystawiającym i licytującym za takie zaangażowanie. Pamiętajmy, że dobro wraca - podsumowuje współkoordynatorka inicjatywy dla WOŚP z ramienia UG Agnieszka Beck z Zespołu Promocji i Kontaktów ze Sponsorami, .

Tegoroczny 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany był zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji pacjentów z chorobami płuc na oddziały pulmonologiczne dla dzieci i dorosłych.

Julia Bereszczyńska/Zespół Prasowy