Marzec w ACK

Kolejny miesiąc pełen wyjątkowych wydarzeń organizowanych przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego w ramach Akademickiego Centrum Kultury ALTERNATOR! W kalendarzu znajdzie się coś dla fanów sztuk plastycznych, eventów, teatru i filmu. Zapraszamy do zapoznania się z programem.

 

2-3.03.2024 - ‘BOUT IT - Artists Forum

GDZIE? Kolonia Artystów, aleja Grunwaldzka 53

‘BOUT IT to wydarzenie, w ramach którego zapraszamy Was na wspólną posiadówkę przy kawie i ciastku, pogadanie o muzyce i kulturze. W przytulnej, domowej atmosferze Kolonii Artystów przepytamy naszych panelistów z wszystkiego, co leży nam i Wam na sercu w danym temacie. W programie panele dyskusyjne, warsztaty i koncerty. Wstęp darmowy.

https://www.facebook.com/events/325515557143077

 

2-20.03.2024 - METAMORPHOSIS: przemiana w oczach artystów

GDZIE? WL4 - Mleczny Piotr, ul. Ks. J. Popiełuszki

METAMORPHOSIS to wystawa artystów z Kanady oraz Wielkiej Brytanii, którzy stworzyli swoje prace na wystawę, inspirując się jednym słowem - „przemiana”. Kuratorkami wystawy się studentki UG Julia Zacharek oraz Olga Rosłanowska, które chcą zwrócić uwagę na to, w jaki sposób działa wyobraźnia artystów.

https://ack.ug.edu.pl/events/alterprojekt-metamorphosis-przemiana-w-oczach-artystow/?occurrence=2024-03-02

 

3.03.2024  - „HENRYK PJOTER I DIABELSKIE NASIENIE” - spektakl Teatru Standby Studio

GDZIE? Fabryka Kultury w Redzie, ul. Łąkowa 59A

Co gdyby szkoła magików znajdowała się w Toruniu? A w drodze do niej pani z Warsu rozdawałaby uczniom hot-dogi z Żabki? Jak wyglądałaby opowieść naszego dzieciństwa przeniesiona do Polski? To komedia idealna dla młodszych i starszych, to zabawa słowem, barwne postaci i kultowe rekwizyty. Za kurtyną śmiechu to także historia o trudach dojrzewania, o wartości rodziny i przyjaźni, o zagubieniu i odnajdywaniu siebie.

https://fb.me/e/4OPrzm5El

 

7.03.2024 - Mistrzowie Kina: „MIŁOŚĆ BLONDYNKI” | DKF UG MIŁOŚĆ BLONDYNKI

GDZIE? Ul. Wita Stwosza 55, aula 1.43

Pokaz specjalny inaugurujący 30. rok działalności Dyskusyjnego Klubu Filmowego UG Miłość Blondynki. Jeden z najważniejszych filmów kina czeskiego lat 60. Kobiety pracujące w zakładach tekstylnych marzą o mężczyznach, których w okolicy brakuje. Andula ma szczęście: spędza wieczór z pianistą, który zaprasza ją do siebie, do Pragi. Wycieczka do stolicy będzie niezwykle pouczająca. Wstęp wolny.

https://fb.me/e/4hsRhZID7

 

9-10.03.2024 - Warsztaty scenariuszowe z Justyną Bilik

GDZIE? Ul. Wita Stwosza 55, aula 1.43

DKF UG MIŁOŚĆ BLONDYKI oraz Zakład Filmu i Mediów UG zapraszają studentów Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej oraz Produkcji Form Audiowizualnych na warsztaty scenariuszowe z Justyną Bilik SCENA OTWIERAJĄCA, czyli trochę o filmowej obietnicy. Podczas warsztatów uczestnicy będą analizować filmowe sceny otwarcia oraz pracować nad scenami nadesłanymi przez siebie.

https://fb.me/e/1HQ9HoHXf

 

10.03.2024 - OSCAR SHORTS 2024: Krótkometrażowe filmy nominowane do Oscara 2024

GDZIE? Ul. Wita Stwosza 55, aula 1.43

DKF UG MIŁOŚĆ BLONDYNKI zaprasza na wyjątkowy oscarowy wieczór, w ramach którego zaprezentowane zostaną dwa bloki filmowe: krótkometrażowe filmy animowane oraz krótkometrażowe filmy fabularne nominowane do Oscara 2024.

https://fb.me/e/7Fe31AJvy

 

14.03.2024 - Kino Kobiet: CZTERY CÓRKI | DKF UG MIŁOŚĆ BLONDYNKI

GDZIE? Ul. Wita Stwosza 55, aula 1.43

Jedna z największych niespodzianek tegorocznego konkursu głównego w Cannes, połączenie fabuły, dokumentu, policyjnej rekonstrukcji i psychodramy. Ta forma pozwala zanurkować głęboko w zbanalizowanej przez media historii. Bohaterką jest Olfa - pochodząca z nizin matka czterech córek. Zniknięcie dwóch najstarszych jest tematem pasjonującego „śledztwa”.

https://fb.me/e/1qme9B79D

 

21.03.2024 - Kinoterapia: PIEŚŃ ZIEMI | DKF UG MIŁOŚĆ BLONDYNKI

GDZIE? Ul. Wita Stwosza 55, aula 1.43

Reżyserka przez cztery pory roku towarzyszy ojcu w wędrówkach przez dzikie górskie rejony zachodniej Norwegii, by podążając z kamerą śladami przodków, odpowiedzieć sobie na pytanie: skąd jestem? Dziewicza w tym rejonie natura pulsuje nieustającym cyklem narodzin i śmierci. Film odsłania przez nami świat intymny i zarazem bardzo uniwersalny.

https://fb.me/e/4hO5qX9HY

 

28.03.2024 - Konfrontacje: SKĄD DOKĄD | DKF UG MIŁOŚĆ BLONDYNKI

GDZIE? Ul. Wita Stwosza 55, aula 1.43

Początek inwazji Rosji na Ukrainę. Ludzie zawieszeni w czasie i przestrzeni, w obliczu niepewnego tu i teraz, decydują się na porzucenie tego, co mają najcenniejszego, i wsiadają do zakurzonego vana na obcych rejestracjach. Samochód przemierza tysiące kilometrów, pełniąc funkcję poczekalni, szpitala, schronu, a przede wszystkich przestrzeni do zwierzeń i wyznań.

https://fb.me/e/1Wr3QXJ7S

 

ACK marzec
Magdalena Bródka/ACK