Laureatka Oscara Vasilisa Stepanenko w rozmowie z Neptun TV (w j.angielskim)

- Wojna zawsze mi siedzi w głowie, nie mogę przestać o niej myśleć. Nawet dzisiaj rano przeczytałam informację, że moje rodzinne miasto zostało zaatakowane przez drony. Każdego dnia słyszymy o atakach rakietowych czy o alarmach powietrznych(...) Z tym zmaga się każdy mieszkaniec Ukrainy - opowiadała w wywiadzie dla Neptun TV laureatka Oscara Vasilisa Stepanenko.

Vasilisa Stepanenko, producentka filmu „20 dni w Mariupolu”, który został nagrodzony przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny”, odwiedziła Uniwersytet Gdański w październiku 2023 r. podczas konferencji Media-Biznes-Kultura, organizowanej cyklicznie przez Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UG. Stałym punktem programu konferencji są otwarte spotkania ludzi mediów ze studentami. W 2023 roku gościem była Vasilisa Stepanenko, która rozmawiała ze studentami na temat dzisiejszej roli mediów w relacjonowaniu tak dramatycznych wydarzeń, jak wojna w Ukrainie. Stepanenko udzieliła również obszernego wywiadu studentom dziennikarstwa i komunikacji społecznej UG.  W wywiadzie dla studenckiego koła naukowego Neptun TV Uniwersytetu Gdańskiego ukraińska dziennikarka opowiada o początkach kariery, relacjonowaniu tragedii oraz nagłej zmianie w postrzeganiu świata po 24 lutego 2022 r.

UWAGA!

Zapraszamy także do wysłuchania wywiadu przeprowadzonego przez Radio MORS.

Centrum Filmowe Uniwersytetu Gdańskiego im. Andrzeja Wajdy zaprasza w najbliższy piątek 15.03 o 18.00 na pokaz filmu „20 dni w Mariupolu” do Biblioteki Głównej UG.

MJ, fot. Alan Stocki