„Rowerem na uczelnię” już po raz trzeci!

1

Rusza trzecia edycja konkursu „Rowerem na uczelnię”, adresowanego do pracowników oraz studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego, którym zależy na środowisku i którzy mają ochotę zmienić swoje nawyki transportowe. Inicjatywa została zorganizowana wspólnie z Politechniką Gdańską w ramach współpracy Uczelni Fahrenheita.

Konkurs adresowany do pracowników, doktorantów i studentów UG potrwa od 2 kwietnia do 30 września 2024 roku. Udział w konkursie polega na cyklicznym dojeździe z miejsca zamieszkania na uczelnię oraz z powrotem do domu rowerem (w tym rowerem elektrycznym) lub hulajnogą (w tym również elektryczną). Istnieje możliwość pokonania części dystansu przy pomocy transportu publicznego.

Jak działa rejestracja? Wystarczy wejść na stronę akcji i w formularzu rejestracyjnym podać:

  • miejsce zamieszkania
  • szacowaną odległość dom-uczelnia (jako miejsce pracy lub miejsce nauki)
  • środek transportu (do wyboru: rower, hulajnoga, rower elektryczny, hulajnoga elektryczna)
  • czy realizowany jest przejazd łączony z innym środkiem transportu (pociąg, autobus, tramwaj)

Każdy zrealizowany w ramach konkursu przejazd w relacji dom-uczelnia-dom (z wyłączeniem przejazdów rekreacyjnych) musi zostać zarejestrowany przez uczestnika na stronie internetowej kampanii w terminie do dwóch dni od daty wykonanego przejazdu.

Uczestnik zobowiązany jest podać datę przejazdu oraz liczbę przejechanych kilometrów transportem publicznym lub samochodem - w przypadku podróży łączonej. Każda wpisana podróż oznacza przejechanie dystansu równemu liczbie kilometrów zadeklarowanych przez uczestnika jako odległość z miejsca zamieszkania na uczelnię (z wyłączeniem odcinków nieprzejechanych rowerem lub hulajnogą).

Dziennie można wykonać maksymalnie dwa przejazdy, a w tygodniu nie może to być więcej niż 10 przejazdów. Za tydzień przyjmuje się 7 kolejnych dni kalendarzowych od poniedziałku do niedzieli. Dla wygody uczestników w systemie rejestracyjnym na stronie internetowej konkursu dodano przycisk „przejazd w obie strony”.

W tegorocznej edycji konkursu w systemie do rejestracji dodano widoczny dla wszystkich uczestników ranking 10 osób z największą liczbą przejazdów i z największą liczbą przejechanych kilometrów w obu kategoriach (pracownicy /studenci i doktoranci).

 

Nagrody

W tym roku wprowadzono 2 progi naród: za 70 przejazdów i za 100 przejazdów.

Za zrealizowanie łącznie 70 przejazdów pierwszych 250 uczestników w danej kategorii otrzyma czapkę z daszkiem lub inny gadżet uniwersytecki, natomiast pierwszych 150 uczestników, którzy zarejestrują 100 przejazdów, nagrodzimy butelkami rowerowymi.

Nagrody indywidualne zostaną przyznane podczas Finału Konkursu uczestnikom, którzy zrealizują najwięcej dojazdów do/z pracy oraz miejsca nauki w trakcie trwania Konkursu, osobno w obu kategoriach (pracownicy / studenci i doktoranci):

  • 1 miejsce - karta podarunkowa o wartości 500 zł (brutto),
  • 2 miejsce - karta podarunkowa o wartości 300 zł (brutto),
  • 3 miejsce - karta podarunkowa o wartości 200 zł (brutto).

Dodatkowo uczestnikom w obu kategoriach wręczona zostanie nagroda specjalna w formie zestawu upominkowego o wartości ok. 250 zł brutto za największą liczbę przejechanych kilometrów.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się po zakończeniu jego trwania, w wyznaczonym przez Organizatora miejscu i terminie.

oprac. Julia Bereszczyńska/Zespół Prasowy