W Stambule o pierwszym Forum Rektorów Polski i Turcji. UG gospodarzem forum w 2025 r.!

1

Rektor UG prof. Piotr Stepnowski reprezentował KRASP w Stambule podczas spotkań towarzyszących targom edukacyjnym IEFT organizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Była to okazja do rozmowy z rektorem Koç Üniversitesi o wzmocnieniu współpracy badawczej i pierwszym w historii Polsko-Tureckim Forum Rektorów, które odbędzie się wkrótce w Stambule, a gospodarzem kolejnego będzie Uniwersytet Gdański.

Z inicjatywy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich jesienią odbędzie się pierwsze Polsko - Tureckie Forum Rektorów. Już teraz studenci z tego kraju stanowią trzecią pod względem liczebności grupę studentów zagranicznych w Polsce. O tym, że będzie ich więcej, przekonują oblegane stoiska Study in Poland podczas odbywających się targów edukacyjnych IEFT w Stambule, a wcześniej w Ankarze i Izmirze.

Podczas wizyty w Stambule prof. Piotr Stepnowski reprezentujący KRASP spotkał się między innymi z Rektorem Koç Üniversitesi prof. Metinem Sittim, by porozmawiać o pierwszym Polsko-Tureckim Forum Rektorów. - Te dwa dni intensywnej pracy przyniosą polskim i tureckim uczelniom wiele dobrego! Stawiamy na umiędzynarodowienie i już cieszę się na Forum Rektorów w UG w 2025 - powiedział Rektor UG prof. Piotr Stepnowski.

Pierwsze Forum odbędzie się jesienią tego roku w Stambule w Koç Üniversitesi reprezentowanym przez Rektora prof. Metina Sittiego. W 2025 roku rolę gospodarza będzie pełnić Uniwersytet Gdański. Celem wydarzenia jest wzmocnienie współpracy badawczej między Polską i Turcją.

Julia Bereszczyńska/Zespół Prasowy