Spędź noc w Muzeum UG!

Już po raz trzeci Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego bierze udział w ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji. Zapraszamy wszystkich - wstęp bezpłatny. 

Noc Muzeów odbędzie się w najbliższą sobotę 18 maja br. w budynku Wydziału Historycznego na ul,. Bielańskiej w Gdańsku. 

- Zapraszamy na noc pełną opowieści o historii, sztuce i architekturze. Odkryjemy tajemnice budynku dawnego „Miastoprojektu” opowiemy o jego historii i wyjątkowych rozwiązaniach architektonicznych - informuje Dyrektor Muzeum UG Marta Szaszkiewicz. - Dodatkowo otwieramy na co dzień zamknięte drzwi do wyjątkowego Domu Opatów Pelplińskich czyli XVII-wiecznej kamienicy, w Sieni której znajduje się wyjątkowa płaskorzeźba przestawiająca starotestamentowy motyw "Zuzanna i Stary".

Program:

„Ile tu jest budynków? Tajemnice labiryntu na Bielańskiej”

  • 18:00 i 20:00 Weźcie udział w wyjątkowym spacerze architektonicznym po kompleksie budynków dawnego „”Miastoprojektu”. Dajcie się porwać magii architektury i poszukajcie odpowiedzi na pytanie: ile tu jest budynków? Spacer odbędzie się dwukrotnie, nasz przewodnik poprowadzi Was przez zabytkowe detale budynku, odkrywając piękno i znaczenie architektury na przestrzeni lat.
    Zbiórka: wejście główne do budynku, ul. Bielańska 5, czas trwania spaceru 45-60 min.
     
  • 17:00-21:00 Wybierzcie się na fascynujące oprowadzania po Domu Opatów Pelplińskich. Razem ze studentami z Instytutu Historii Sztuki UG będziecie mieli okazję odkryć historię tego niezwykłego miejsca oraz zgłębić tajemnice dawnych czasów. Przeżyjcie niezapomnianą podróż przez historię i sztukę razem z nami!
    Wejście od ul. Elżbietańskiej 3 w Gdańsku, oprowadzania rozpoczynają się co 20 minut w grupach max. 10 osobowych.

 

Jantar

Poza atrakcjami przygotowanymi przez Muzeów UG podczas Europejskiej Nocy Muzeów w godz. 16:00-20:00 Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” będzie przemierzał okolice śródmieścia w strojach z różnych regionów Polski.

To okazji do spotkania Kaszuba, Górala żywieckiego, Krakowiaka lub Lublinianina!

Punkt informacyjny Zespołu Pieśni i Tańca Jantar, przy którym również można spotkać tancerzy przygotowany zlokalizowany będzie również przy ul. Bielańskiej 5 w Gdańsku.

 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/736832441958527

Gdzie: ul. Bielańska 5, Budynek Wydziału Historycznego - Stare Miasto
Kiedy: 18 maja 2024 r. (sobota), w godz. 17:00-21:00
Organizatorzy: Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego, Koło Naukowe Historii Sztuki UG
Wstęp bezpłatny

Noc Muzeów
MNG/ZP