Spotkanie Prezydent Aleksandry Dulkiewicz z Rektorem prof. Piotrem Stepnowskim w Uniwersytecie Gdańskim

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz

Nowa siedziba dla Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. P. Adamowicza czy wspólne działania w zakresie pozyskiwania uzdolnionych naukowców z zagranicy to dwa z wielu tematów omawianych podczas spotkania Prezydent Aleksandry Dulkiewicz z Rektorem prof. Piotrem Stepnowskim w Uniwersytecie Gdańskim.

- Uniwersytet Gdański łączy z miastem Gdańsk nie tylko adres, ale też wiele osób – naszych Absolwentów, którzy tworzyli – jak np. ś.p. Prezydent Paweł Adamowicz – historię samorządności. Nasza uczelnia zawsze współpracowała z miastem w wielu obszarach – od nauki przez kulturę po różnorakie projekty. Mamy wiele pomysłów na przyszłość z Panią Prezydent i cieszę się, ze udało nam się spotkać i porozmawiać o nich – powiedział rektor prof. Piotr Stepnowski.

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz i rektor omawiali m.in. kwestie budynku dla ULO im. Pawła Adamowicza, które obecnie znajduje się w murach uczelni, ale z roku na rok zwiększać się będzie liczba uczniów i potrzebny jest szkole osobny budynek.

Rozmawiano też o  wspólnej promocji miasta i uczelni a także związanym z tym zagadnieniem, a realizowanym już w uczelni programie społecznej odpowiedzialności nauki oraz o projekcie wsparcia i współpracy wzajemnej dotyczącej zatrudniania przez uczelnię post-doców z zagranicy.

Spotkanie Prezydent Aleksandry Dulkiewicz z Rektorem prof. Piotrem Stepnowskim w Uniwersytecie Gdańskim
Zespół Prasowy UG