Gdańska LIMONiada - cykl wydarzeń dedykowanych prof. Jerzemu Limonowi

fot.

Wznowienie powieści „Kaszubska Madonna”, spotkanie w Bibliotece prof. Jerzego Limona w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim oraz wyjątkowe spektakle - w Gdańsku rusza LIMONiada, czyli cykl wydarzeń dedykowanych prof. Jerzemu Limonowi, twórcy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru w Oknie.

Historyk, teatrolog, tłumacz literatury angielskiej, eseista i pisarz - profesor Jerzy Limon to wyjątkowa postać nie tylko dla naszej Uczelni, ale i całego Gdańska. Prowadził badania nad teatrem elżbietańskim, a w kręgu jego zainteresowań znalazła się istniejąca w XVII w. scena elżbietańska w Gdańsku. Pasje naukowe prof. Limona znalazły odzwierciedlenie w jego aktywności organizacyjnej - jej zwieńczeniem było powstanie (m. in. dzięki utworzonej przez profesora Fundacji Theatrum Gedanense) Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, którego pierwszy sezon artystyczny zainicjowano w 2014 roku. Dziełem prof. Limona jest również Teatr w Oknie, obchodzący w tym roku 15-lecie istnienia.

LIMONiada to cykl wydarzeń dedykowany niezwykłemu twórcy obu teatrów. Zapraszamy do odwiedzenia tych miejsc między 25 a 27 maja - choćby w ramach spaceru po Głównym Mieście. Pierwszą z zaplanowanych atrakcji - spektakl „Szekspir na Wybiegu” - będzie można obejrzeć w Teatrze w Oknie już w najbliższą sobotę.

Szczegółowy plan LIMONiady:

Maj 2024

Wznowienie powieści Jerzego Limona pt. „Kaszubska Madonna” (wydawnictwo słowo/obraz terytoria)

25.05.2024, godz. 17:00

Wydarzenie artystyczne z okazji 15-lecia Teatru w Oknie (Gdańsk, ul. Długa 50/51) pt. „Szekspir na wybiegu”, Fundacja Sfinks (dofinansowano ze środków miasta Gdańska)

26.05.2024

Teatr w Oknie prezentuje  „Gdańskie Legendy dla Dzieci” (8+), zespół Babizna

27.05.2024, godz. 18:00

„Młot na poetów” na przekór wojnie - spotkanie wokół ukraińskiego tłumaczenia powieści Jerzego Limona w Bibliotece prof. Jerzego Limona (Gdański Teatr Szekspirowski)

Karolina Żuk-Wieczorkiewicz/Zespół Prasowy