Spotkanie zespołu GOES GREENER w UG

Partnerzy uniwersytetów zrzeszonych w aliansie SEA-EU spotkają się 6-7 czerwca 2024 r. na Uniwersytecie Gdańskim, aby w ramach wzmacniania sieci współpracy GOES GREENER wymienić się doświadczeniami z zielonej transformacji uniwersytetów nadmorskich. Przedmiotami obrad będą dobre praktyki, aktualne projekty oraz plany na przyszłość. Spotkanie „We strengthen the network of cooperation” odbędzie się w ramach Tasku 4.4 SEA-EU Goes Greener.

Wydarzenie zostało podzielone na trzy części. Pierwsza część, otwarta dla zainteresowanych tematyką wydarzenia członków społeczności Uniwersytetu Gdańskiego, zaplanowana została na dzień 6 czerwca na Wydziale Nauk Społecznych. Odbędzie się wówczas uroczysta gala wręczenia nagród w Konkursie „Włączam płeć do badań”, organizowanego w ramach projektu MINDtheGEPs (Horyzont2020), kierowanego przez prof. dr hab. Ewę Łojkowską. Kolejnym punktem programu jest prezentacja tzw. małych kroków (ang. small steps) w kierunku zielonej transformacji instytucji szkolnictwa wyższego. Dziewięć uczelni zrzeszonych w aliansie SEA-EU zaprezentuje swoje działania oraz przedstawi propozycje dotyczące odpowiedzi na pytanie: jak uczynić kampus miejscem bardziej zielonym i ekologicznym oraz w jaki sposób projektować i realizować innowacyjne projekty w celu sprostania wyzwaniom Agendy 2030.

W drugiej części pierwszego dnia wydarzenia uczestnicy przeniosą się do Domu Zdrojowego (Hevelianum), gdzie odbędą się warsztaty poświęcone  wypracowaniu zakresu Zielonej Karty, która ma stanowić zobowiązanie Uniwersytetu Europejskiego SEA-EU 2.0 do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Kolejnego dnia (7 czerwca) na Wydziale Filologicznym w ramach wzmocnienia sieci SDG pomiędzy naukowcami z uczelni partnerskich zorganizowana zostanie przestrzeń dla sesji posterowej prezentującej wyniki badań realizowanych w ramach Programu Małych Grantów „UGrants”, które otrzymały dodatkowe finansowanie ze względu na ich powiązanie z celami zrównoważonego rozwoju. Podczas sesji posterowej prezentowane będą również wyniki badań oraz dobre praktyki przedstawicieli uczelni partnerskich, którzy wezmą udział w wydarzeniu.

Wydarzenie „We strengthen the network of cooperation” jest organizowane w ramach Tasku 4.4 SEA-EU Goes Greener. Koordynatorem Tasku jest dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG.

Więcej informacji o wydarzeniu:

SEA-EU TASK 4.4 Goes Greener Meeting 2024 – The Centre for Sustainable Development of the University of Gdańsk (CZRUG)

 

Załączniki
Załącznik Rozmiar
agenda 215.31 KB
Szymon Gronowski/Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG