IV Kongres Młodej Nauki rozpocznie się już 11 lipca

fot.

Ponad 400 zgłoszeń z 80 instytucji z całej Polski, szeroki wachlarz aktualnych zagadnień, okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń między środowiskiem naukowym a sektorem biznesu -  zapraszamy na IV Kongres Młodej Nauki. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-13 lipca 2024 r.

 

Kongres Młodej Nauki poza tym, że spełnia bardzo istotną rolę naukową, stanowi także platformę wymiany wiedzy i doświadczeń między światem nauki a sektorem biznesowym, promującą interdyscyplinarne podejście do badań i innowacji. W ramach Konferencji odbędą się wydarzenia związane z szerokim zakresem dziedzin - od nauk ścisłych, przez eksperymentalne, po humanistyczne i społeczne. Podczas trzech dni spotkań uczestnicy będą mieli okazję do dyskusji na interesujące ich tematy i poszerzenia swojej wiedzy czy zdobycia nowych kompetencji.

Podczas Kongresu nie zabraknie także sesji plenarnych. W dniu otwarcia uczestnicy będą mogli wziąć udział w panelu podejmującym tak istotny temat jak kwestia odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw (CSR), akademii i inicjatyw społeczności. Ten temat jest niezwykle aktualny i podkreśla rosnące znaczenie etycznych i społecznych aspektów w biznesie i nauce. Prelegentami i uczestnikami dyskusji będą dr hab. Anna Dziadkiewicz, prof.UG, Dyrektor ds Sprzedaży i Marketingu w Elis Textile Service Łukasz Neumann oraz autor i koordynator ogólnopolskiego projektu społecznego „Młodzież w Centrum” Grzegorz Neumann.

Organizatorzy zapraszają także na drugi panel plenarny pt. „Ewaluacja kształcenia w Szkołach Doktorskich w Polsce”, w którym między innymi wezmą udział: Rektorka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Przewodnicząca Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska, Przewodniczący Rady Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Dominik Antonowicz, Prof. UMK, Przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów mgr Michał Klimczyk oraz Wiceprzewodnicząca Rady Młodych Naukowców mgr Mariola Pirek.

IV Kongres Młodej Nauki stawia na rozwój młodych talentów i promuje budowanie międzynarodowych sieci współpracy naukowej. To wyjątkowa okazja dla młodych naukowców, aby zaprezentować swoje badania, zdobyć cenne doświadczenia i nawiązać nowe kontakty, które mogą przyczynić się do przyszłych projektów badawczych i przedsięwzięć komercyjnych.

Warto podkreślić, że podczas Kongresu wielokrotnie podnoszone będą kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem. Z tej przyczyny organizatorzy zdecydowali się na zapewnienie uczestnikom wegańskich posiłków. Mamy nadzieję, że taka inicjatywa, poza dyskusjami i wymianą poglądów i doświadczeń, pomoże promować zrównoważony rozwój również w praktyce.

 

Program wydarzenia znajduje się tutaj.

 

Przypominamy, że w trakcie wszystkich paneli będzie możliwość bezpłatnego udziału w Kongresie jako słuchacz. Nie wymaga to wcześniejszych zapisów ani deklaracji uczestnictwa.

Na Kongres zaprasza Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG.

CASiD UG; oprac. ZP