Spotkanie z Rektorką Tokiwa University z Japonii

1

O międzyuczelnianej współpracy, wymianie studenckiej oraz różnicach i podobieństwach w kontekście poziomu kształcenia rozmawiano podczas spotkania z Rektorką Tokiwa University prof. Keiko Tomita.

15 lipca odbyło się spotkanie z Rektorką Tokiwa University z Japonii prof. Keiko Tomita. Uniwersytet Gdański reprezentowali: Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia dr hab. Arnold Kłonczyński prof. UG, dr hab. Mikołaj Rychło prof. UG, który od nowego roku akademickiego obejmie funkcję Prodziekana ds. Współpracy Międzynarodowej na Wydziale Filologicznym oraz mgr Dominika Brulińska z Biura Współpracy Międzynarodowej UG.

- Współpracę z Tokiwa University rozpoczęliśmy w 2021 r., kiedy podpisane zostało Memorandum of Understanding pomiędzy naszymi uczelniami. Współpraca szybko zaowocowała podpisaniem umowy o wymianie studenckiej (w 2022 r.), w ramach której studenci UG mają okazję wyjechać do Japonii, a studenci naszego partnera przyjeżdżają na UG w celu podjęcia kształcenia podczas semestralnej wymiany. Do tej pory w wymianie udział wzięli studenci Wydziału Filologicznego studiujący na kierunku Studia Wschodnie, natomiast Wydział Filologiczny UG gościł studentów z Tokiwa University studiujących Filologię Angielską – mówi Dominika Brulińska z Biura Współpracy Międzynarodowej UG.

Spotkanie było okazją do omówienia możliwości rozwinięcia współpracy oraz sposobów zachęcania studentów do udziału w wymianie. Poruszono również kwestie różnic i podobieństw uczelni, zarówno w kontekście programów studiów, jak i poziomu kształcenia.

Podczas krótkiej wizyty, Rektorka prof. Keiko Tomita zwiedziła także kampus w Oliwie, co stanowiło istotny element zaprezentowania zaplecza, którym dysponuje Uniwersytet Gdański.

fot. Alan Stocki/UG
oprac. Zespół Prasowy