„Aktywny Uniwerek 2024” - relacja z wakacyjnych zajęć dla dzieci pracowników

Dzieci pracownków UG na tle napisu I love UG

fot. CWFiS

W podróż dookoła świata wybrali się uczestnicy wakacyjnego kursu pod nazwą „Aktywny Uniwerek 2024”. Zajęcia dla dzieci pracowników - jak co roku - cieszyły się dużą popularnością.

- To już kolejna edycja zajęć sportowo-rekreacyjnych w formie półkolonii, które jako Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UG oferujemy dla dzieci. Bardzo się cieszymy, że w tym roku również mogliśmy nieco odciążyć pracowników naszej Uczelni, nie tylko zapewniając ich pociechom opiekę i pakiet zajęć, ale także nieco edukując - relacjonuje Zastępca Dyrektora CWFiS UG ds. sportowych mgr Tomasz Aftański.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się na uruchomienie dwóch turnusów, podczas których uczestnicy każdego dnia przenosili się w inne miejsce na ziemi. Podczas zajęć zaś dowiadywali się wielu ciekawostek na temat danego kraju. Było zatem nie tylko aktywnie i wesoło, ale także edukacyjnie.

-  Podczas naszej podróży odwiedziliśmy USA, Indie, Chiny, Hiszpanię i Francję. Każdego dnia staraliśmy się tak dobrać aktywności, aby nawiązywać do piękna danego regionu. Poznaliśmy też trochę nowych słów. Kto wie, może się kiedyś naszym podopiecznym przydadzą podczas prawdziwych wypraw - uśmiecha się mgr Małgorzata Aftańska, organizatorka i instruktorka podczas kursów.

- Bardzo się cieszymy, że rodzicie po raz kolejny obdarzyli nas zaufaniem i powierzyli nam swoje największe skarby. To też dla nich wygodne rozwiązanie, gdyż mogą przywieźć dzieci rano po drodze do pracy i odebrać po jej zakończeniu bez wyrzutów sumienia. U nas dzieci się nie nudzą i są pod dobrą opieką. Doceniamy głosy zadowolenia i deklaracje udziału w przyszłym roku. Powroty uczestników to dla nas najlepsza ocena - zauważa główna organizatorka półkolonii. - Zapewniam, że już pojawiają się kolejne pomysły na nowy rok - dodaje.

Zdjęcia: materiały własne CWFiS UG.

CWFiS; oprac. KŻW/ZP