Dzień Gier Open Access w Bibliotece UG

1

Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza wszystkich, którzy myślą o karierze naukowej, chcą być na bieżąco z trendami w dziedzinie publikowania, a przy okazji mają ochotę zagrać w grę planszową na Dzień Gier Open Access.

Wydarzenie odbędzie się 23 października 2024 roku w Galerii Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego w godzinach 10:00-13:00.

Celem Dnia Gier jest zainteresowanie uczestników nowoczesnymi trendami w publikowaniu oraz zarządzaniu danymi badawczymi, a także promowanie otwartej nauki poprzez interaktywne gry planszowe. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w rozgrywkach planszowych o tematyce otwartej nauki, w tym w grze FAIR Factor, gdzie poprzez stosowanie zasad FAIR zdobywa się wpływ naukowy, oraz DMPolly, której tematem jest bezpieczeństwo danych badawczych w projektach naukowych. Dostępne będą również gry inspirowane Taboo, Dobble oraz Memory.

oprac. Julia Bereszczyńska/CKiP