Rusza Centrum Wsparcia Psychologicznego Uniwersytetu Gdańskiego

psycholog

Stres, lęk, niepewność jutra – z nimi pomogą sobie radzić specjaliści. Od marca 2021 Centrum Wsparcia Psychologicznego UG będzie oferowało studentom, doktorantom i pracownikom uczelni pomoc psychologiczną  m.in. dla „generacji COVID-19” .

CWP UG rusza od połowy lutego pod egidą prof. Arnolda Kłonczyńskiego, Prorektora ds. Studentów i Jakości Kształcenia. W przyszłości Centrum ma  służyć studentom wszystkich uczelni w regionie. Do CWP będzie można przyjść z każdym problemem, a do zespołu dołączy wkrótce psychiatra. Z czasem dostępna też będzie także psychoterapia.

Czytaj również: Ruszają zapisy do Centrum Wsparcia Psychologicznego

Ciągła niepewność, poddenerowanie, stres, stany lękowe, a nawet depresja. Pandemiczna nowa normalność, wpływa na zdrowie psychiczne młodych ludzi. – To problem pokoleniowy. Jeśli nic teraz nie zrobimy, to problemy psychologiczne pozostaną, nawet, gdy pandemia będzie już wspomnieniem - mówi dr Agata Rudnik, dyrektor CWP UG. - Trzeba działać, nie możemy zostawić tych ludzi samych sobie - przekonuje.

Centrum to również miejsce, w którym unikalne doświadczenie zdobędą studenci. -To dla nas szansa, by pod okiem specjalistów nauczyć się tego, co będzie niezbędne w naszym przyszłym zawodzie - mówi Julia Mackiewicz, studentka III roku psychologii.

Osoby zainteresowane pomocą mogą zgłosić się drogą mailową lub przez stronę internetową. Potem mogą skorzystać z trwających od 30 do 50 minut porad i konsultacji online, prowadzonych przez psychologów, także w jęz. angielskim.

Dyżury online rozpoczną się w marcu, a już teraz na stronie www.centrumwsparcia.ug.edu.pl można znaleźć m.in. artykuły pomagające przejść przez niełatwe czasy. Siedziba CWP znajduje się w Gdańsku przy ul. Bażyńskiego 1a, p. 224.

Więcej: www.centrumwsparcia.ug.edu.pl

Ewa Cichocka / Zespół Prasowy UG