Pomóż lekarzom zaoszczędzić czas. Weź udział w analitycznym turnieju dla studentów

Grafika

Interesujesz się zagadnieniami związanymi z analityką i Big Data? Swoją przyszłość wiążesz właśnie z tymi perspektywicznymi obszarami? Masz okazję wykazać się swoimi umiejętnościami, a przy tym pomóc Narodowemu Instytutowi Onkologii zautomatyzować cały złożony proces przetwarzania notatek lekarskich.

Lekarze codziennie niepotrzebnie tracą czas na uzupełnianie danych w systemach medycznych (HIS), a mogliby przecież wykorzystać go zupełnie inaczej – przyjmując większą liczbę pacjentów lub wydłużając czas wizyty pacjenta w gabinecie.

Zdaniem ekspertów, w tym również lekarzy, sytuację można zmienić dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań analitycznych opartych o mechanizmy szybkiego przetwarzania danych, które są już wdrażane w służbach opieki zdrowotnej na Zachodzie.

Czytaj też: Analiza Danych - Big Data. Nowe studia podyplomowe w ofercie UG

Weź udział w SAS Data Science Hackathon

SAS Data Science Hackathon to turniej dla studentów, którego celem jest stworzenie innowacyjnego projektu analitycznego z wykorzystaniem dowolnych technik machine learning, deep learning, text analytics, który może pomóc Narodowemu Instytutowi Onkologii zautomatyzować proces analizowania i przetwarzania notatek lekarskich.

W analitycznym turnieju mogą wziąć udział zespoły 1, 2 lub 3-osobowe.

Oprogramowanie, które zostanie wykorzystane podczas turnieju, to SAS@ Viya for Learners. Jego znajomość nie jest konieczna do zgłoszenia udziału w konkursie. Podczas szkolenia, które zaplanowano na 20 lutego, uczestnicy otrzymają dostęp do platformy SAS oraz niezbędną wiedzę potrzebną do korzystania z narzędzi w trakcie turnieju.

Dla pierwszych trzech zwycięskich drużyn przygotowane są atrakcyjne nagrody finansowe (od 6000 do 1500 zł), a także praktyki i szkolenia.

Rejestracja do 19 lutego

Data Science Hackathon odbędzie się 27.02.2021 w formule wirtualnej. Rejestracja kończy się 19 lutego 2021 r.. Organizatorem turnieju jest SAS Institute, a partnerem wydarzenia jest Akademia Leona Koźmińskiego i firma AstraZeneca Pharma.

Więcej informacji na str. organizatora 

Elżbieta Michalak-Witkowska/Zespół Prasowy UG