Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość to wyzwanie zarówno globalne, jak i indywidualne - takie, któremu każdy z nas stawia czoła na co dzień. Czy nauka może nam w tym pomóc? O najbardziej palących problemach współczesnego świata oraz o tym, „co na to nauka”, będziemy rozmawiać w ramach cyklu spotkań popularnonaukowych, na które zaprasza Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego.
- Zależało nam, by spotkania nie przypominały typowego wykładu akademickiego, ale były otwarte i dostępne dla szerszej publiczości: mieszkańców Gdańska i regionu - mówi Magdalena Jaszcza z Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego, które jest organizatorem wydarzeń. - Korzystając z wiedzy naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego, chcemy zaprezentować najbardziej palące zagadnienia dotyczące takich obszarów jak ochrona środowiska, urbanistyka, nowe media czy psychologia. Wspólnie porozmawiamy o tym, jakie narzędzia oferuje nauka, by pomóc nam w rozumieniu dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, a także w jaki sposób możemy tę rzeczywistość kształtować.
Spotkania w ramach cyklu „Co na to nauka?” będą miały kameralny, popularnonaukowy charakter. Będą się odbywały w przestrzeni sali wystaw czasowych Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bielańskiej 5 w okresie od marca do czerwca br. jako część obchodów jubileuszu 55-lecia Uniwersytetu Gdańskiego.
Pierwsze spotkanie (poświęcone zmianom klimatycznym i związanym z nimi zagrożeniom) odbędzie się 4 marca - weźmie w nim udział dr Dawid Weisbrodt, koordynator programu Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju w Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG. Oprócz rozmowy z naukowcem planowane są warsztaty praktyczne w duchu „eko”.
Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie internetowej oraz Facebooku Muzeum UG!