Przygotowania do zakończenia jubileuszu

medal

Uniwersytet Gdański przygotowuje się do uroczystości zakończenia Jubileuszu 50-lecia. W związku z pandemią i obowiązującymi obostrzeniami, a także dbając o bezpieczeństwo pracowników, rektor prof. Piotr Stepnowski zdecydował, że medale 50-lecia dla osób szczególnie dla uczelni zasłużonych wręczane będą na poszczególnych wydziałach w różnych dniach.

- Żałuję, że nie możemy spotkać się i z pracownikami i przyjaciółmi uczelni świętować zakończenie Jubileuszu i 51 już rocznicę powołania uczelni. 19 marca będzie można obejrzeć przygotowaną relację z uroczystości, które odbyły się na wydziałach – powiedział rektor prof. Piotr Stepnowski.

Rektor, w uzgodnieniu z władzami wydziałów, odznaczył pracowników Uniwersytetu Gdańskiego, szczególnie zasłużonych dla rozwoju uczelni Medalem 50–lecia UG. Pierwsze uroczystości odbyły się na Wydziale Ekonomicznym i w Centrum Języków Obcych UG. Te honorowe wyróżnienia odebrali tez z rąk rektora, Rektorzy Seniorzy prof. Zbigniew Grzonka, prof. Marcin Pliński, prof. Andrzej Ceynowa i prof. Bernard Lammek.

19 marca zaprosimy Państwa na transmisje uroczystości online.

Zespół Prasowy UG