Nadbałyckie opowieści – konkurs na bajkę

plakat wydarzenia

Napisz i prześlij swoją bajkę, a być może powstanie z niego słuchowisko dla dzieci – zachęca Studencki Zespół Organizacji Eventów działający przy ACK Alternator. Konkurs pt. Nadbałtyckie opowieści kierowany jest do chętnych studentów, doktorantów oraz słuchaczy Uniwersytetu III Wieku z Uniwersytetu Gdańskiego.

SZOE i ACK Alternator ogłaszają konkurs na bajkę. - Długi czas wpatrywania się w ekrany jest dziś niestety nieunikniony, ale możemy trochę go ograniczyć. Dlatego przygotujmy wspólnie bajkowe słuchowisko dla najmłodszych – zapowiada ACK. Do jego przygotowania wykorzystana zostanie bajka - zwycięska praca spośród zgłoszonych na konkurs. Mogą w nim wziąć udział studenci, doktoranci jak i słuchacze GUTW. - Projekt ma za zadanie łączenie pokoleń i pobudzanie wyobraźni – zapowiadają organizatorzy.

Prace powinny wykorzystywać jak najwięcej elementów możliwych do interpretacji dźwiękowej oraz nawiązywać do tematyki konkursu. Ważne jest także, aby w bajce pojawiły się wyodrębnione dialogi, a cały tekst nie powinien przekraczać dziesięciu stron. Przy ocenie prac będą brane pod uwagę pomysłowość, oryginalność, wartość merytoryczna oraz występowanie cech charakterystycznych dla bajki jako gatunku literackiego.

Zgłoszenia z formularzem można przesyłać na adres: ack@ug.edu.pl w terminie do 2 kwietnia 2021. Dla zwycięzcy przygotowano bon na zakupy w sklepach Empik o wartości 500 zł.

Oprac. Ewa Cichocka / Zespół Prasowy UG