Polish Businesswomen Awards dla doktorantki z UG

zdjęcie

- Szkoła językowa to moja pasja. Zakochałam się w nauczaniu – powiedziała mgr Anna Parzyńska, absolwentka i doktorantka z Wydziału Filologicznego UG. W XII konkursie Polish Businesswomen Awards magazynu Businswoman&life znalazła się w gronie laureatów.

Redakcja magazynu Businesswoman&life już po raz dwunasty ogłosiła zwycięzców konkursu Polish Businesswomen Awards. Nagrody przyznawane są za osiągnięcia w wielkim stylu, sukcesy oraz dotychczasową działalność, a także za promowanie kobiecej mocy, uporu i kreatywności. Redakcja wyróżnia nie tylko osoby, ale przedsiębiorstwa, które w swojej branży odniosły spektakularny sukces i tym samym wpłynęły na jej rozwój. Jak podkreślają organizatorzy konkursu, nominowani są najlepsi przedsiębiorcy, którzy postępują zgodnie z zasadami etyki, dbają o środowisko oraz o swoich pracowników.

Gala wręczenia nagród online odbyła się 26 lutego. Podczas niej w kategorii Konsulting, Edukacja, Prawo i Logistyka  wyróżniono jako lidera wśród nowoczesnych szkół językowych mgr Annę Parzyńską  i jej Szkołę Języków Obcych CEO Sitrax école.

Mgr Anna Parzyńska jest absolwentką Instytutu Filologii Romańskiej na Wydziale Filologicznym UG oraz  doktorantką u dr hab. Joanny Jereczek-Lipińskiej, prof. UG. Pracę doktorską pisze na temat  błędów w tłumaczeniach dyrektyw unijnych z jęz. francuskiego na jęz. polski. Spędziła sześć lat we Francji, posiada także wykształcenie ekonomiczne - ukończyła studia w zakresie finansów w handlu międzynarodowym oraz pedagogiczne studia podyplomowe.

Stara się łączyć przygotowanie ekonomiczne z pasją filologiczną, prowadząc własną szkołę językową. – Wykorzystałam doświadczenie i umiejętność poruszania się w biznesie do tworzenia własnej bazy tłumaczy i lektorów – wspomina początki powstawania szkoły. Jej sukces upatruje w specjalizacji i innowacyjności. – Odnaleźliśmy lukę w rynku. Szkolimy językowo marynarzy. Mamy pierwsze w Gdańsku Centrum ATC Marlins test. A przygotowujemy kursy dla pilotów – wyjaśnia. Szkoła stawia także mocny nacisk na tłumaczenia specjalistyczne – biznesowe, prawne czy medyczne.

Laureatka nagrody swoje umiejętności biznesowe i translatorskie z powodzeniem realizuje także w rodzinnej działalności biznesowej z mężem, dotyczącej przemysłu stoczniowego i produkcji zielonej energii. O tych kwestiach będzie m.in. mówiła podczas II Kongresu Made in Poland w Berlinie w przyszłym miesiącu. W planach na najbliższe dwa lata jest także obrona doktoratu na UG. Prywatnie w domu zajmuje się jeszcze trójką małych dzieci. Nagroda należała się!

Ewa Cichocka / Zespół Prasowy UG