Student Wydziału Zarządzania laureatem ogólnopolskiego Konkursu Score Hunter

Score Hunter, zdjęcie poglądowe

Ernest Otocki, student Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, został laureatem ogólnopolskiego Konkursu na Platformie Score Hunter, organizowanego przez Biuro Informacji Kredytowej. Platforma edukacyjna wykorzystuje elementy grywalizacji edukując w obszarach budowania wiarygodności finansowej, scoringu kredytowego, czy bezpieczeństwa danych osobowych.

Score Hunter to platforma edukacyjna przygotowana przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK), która ma za zadanie zwrócić uwagę na kwestie istotne z punktu widzenia każdego, kto zamierza w przyszłości sięgnąć po kredyt, takie jak budowanie wiarygodności finansowej, ochrona danych osobowych, czy zastrzeganie zgubionego dowodu osobistego, a tym samym uniknięcie konsekwencji wyłudzenia kredytu na naszą tożsamość.

- O konkursie dowiedziałem się w pewnym sensie przypadkowo. Miało to miejsce na jednym z ostatnich wykładów z mikroekonomii, który prowadził pan dr Mariusz Chmielewski. Założeniem tej informacji była możliwość zdobycia + za aktywność na zajęciach. Był on przyznawany osobom, które osiągnęły rezultat przynajmniej 300 punktów (na możliwych 355) - mówi Ernest Otocki, student I roku studiów stacjonarnych na kierunku zarządzanie UG. - Samą formę konkursu uważam za niezwykle trafną. Łączy możliwość zdobycia wiedzy i rywalizację. Do tego ładna oprawa graficzna, a co również istotne możliwość porównania swojego wyniku z innymi osobami - to wszystko uważam za atuty - dodaje.

Jak przyznaje student UG, budowanie wiarygodności finansowej i bezpieczeństwa danych osobowych to tematy, które są dla niego szczególnie ciekawe.

- Przede wszystkim dlatego, że zdobytą wiedzę mogę wykorzystać w swoim życiu - przyznaje Ernerst Otocki. - Bezpieczeństwo danych osobowych to niezwykle ważna kwestia, zwłaszcza, że niezwykle istotna jest dla mnie moja własna prywatność. Za wszelką ceną chcę uniknąć możliwości skradzenia mi tożsamości. Z tego względu bezpieczeństwo danych osobowych stało się dla mnie istotną częścią życia.

Zwycięzcy VII edycji Score Hunter

Platforma Score Hunter wykorzystuje elementy grywalizacji, a korzystanie z niej polega na wykonywaniu kolejnych zadań, dotyczących budowania historii kredytowej i dbania o bezpieczeństwo dokumentacji. Metoda jest atrakcyjna – video, porady ekspertów, pytania i quizy, za których wykonanie przyznawane są punkty.

- Od czterech lat zachęcam studentów do tego, by brali udział w konkursach Score Hunter i do każdej edycji zgłasza się ok. 300 osób, kształcących się zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym. Odnieśliśmy już kilka sukcesów, w tym roku laureatem został student mikroekonomii, trzy lata temu np. nasz student zajął drugie miejsce - mówi dr Mariusz Chmielewski z Katedry Ekonomiki Przedsiębiorstw, opiekun studentów korzystających z Platformy edukacyjnej Score Hunter.

Aby skorzystać z platformy wystarczy zarejestrować się na stronie Score Hunter, klikając „Zarejestruj się”. W trakcie rejestracji należy wybrać swoją uczelnię oraz w opcji grupa wskazać: „Gram indywidualnie – brak grupy”.

Elżbieta Michalak-Witkowska/Zespół Prasowy UG