Srebro futsalistów AZS UG podczas Finału Akademickich Mistrzostw Polski

Drużyna męśka futsalu, AZS UG

Drużyna AZS Uniwersytet Gdański zdobyła srebrne medale w Finale Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn.  Zawody odbyły się w dniach 28.02 - 3.03.2021 r. w Poznaniu, a Uniwersytet Gdański był jedynym reprezentantem województwa pomorskiego w tej imprezie.

Relacja: Piotr Walczak, prezes AZS Uniwersytet Gdański 

W rozgrywkach grupowych podopieczni Trenera Wojciecha Pawickiego pokonali UMCS Lublin 4:2, zremisowali z Uniwersytetem Śląskim Katowice 1:1. W ostatnim meczu pokonali UAM Poznań 4:1 i uzyskali awans do fazy pucharowej. Rywalem AZS UG na tym etapie rozgrywek był AWF Kraków i po zaciętym spotkaniu to studenci spod Wawelu okazali się lepsi. W kolejnym meczu AMP Uniwersytet Gdański pokonał PWSZ Tarnów 4:1. 

W ostatnim meczu poznańskich zawodów nasi zawodnicy rywalizowali z KJ TSW Toruń. Stawką było piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Po regulaminowym czasie na tablicy wyników widniał remis 1:1, w rzutach karnych lepsi okazali się torunianie. 

Ostatecznie Uniwersytet Gdański uplasował się na VI miejscu w klasyfikacji generalnej wszystkich uczelni i na II miejscu w klasyfikacji uniwersytetów.

- Futsal to najpopularniejsza dyscyplina zespołowa w rywalizacji Akademickich Mistrzostw Polski. Poziom zawodów jest bardzo wysoki. W składzie tegorocznego Mistrza Polski WSG Bydgoszcz mogliśmy obserwować kilku zawodników grających na co dzień w Statscore Futsal Ekstraklasa. W składach innych zespołów znaleźli się inni ligowi zawodnicy. Srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów to niewątpliwie sukces naszej drużyny, trochę szkoda meczu z AWF Kraków, gdzie mieliśmy sporo sytuacji, aby uzyskać korzystny rezultat oraz awans do najlepszej czwórki w klasyfikacji generalnej. Cóż taki jest sport. Teraz skupiamy się na walce o ligowe punkty w I lidze, gdzie jesteśmy aktualnie liderem rozgrywek - skomentował wynik Piotr Walczak, prezes AZS Uniwersytet Gdański .

Skład zespołu AZS Uniwersytet Gdański

Kacper Sasiak (Br)

Jakub Grzywacz (Br)

Mikołaj Kreft

Wojciech Pawicki

Kewin Sidor

Szymon Wroński

Szymon Kuzio

Jakub Domżalski

Karol Majchrzak

Maciej Martynowski

Dawid Lewczuk

Igor Wójcik

Błażej Drabarek

Dominik Bejnarowicz

 

Trener: Wojciech Pawicki

Kierownik: Iwo Gerlee

Zdjęcia z Finału Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu męskim
Dodano przez: Zespół Prasowy UG