Złoty medal studentki UG w narciarstwie podczas AMP

Maria Leonowicz

W pierwszych dniach marca w Zakopanem odbyły się największe zawody narciarskie dla społeczności studenckiej - Akademickie Mistrzostwa Polski. Ogromny sukces w tej imprezie odniosła zawodniczka AZS Uniwersytet Gdański - Maria Leonowicz, która zdobyła złoty medal w klasyfikacji uniwersytetów w slalomie gigancie.

Relacja z wydarzenia: Piotr Walczak, prezes AZS UG

W dniach 1-3.03.2021 na stoku Harenda w Zakopanem rywalizowały zawodniczki i zawodnicy z 50 uczelni za całej Polsk. W gronie startujących znalazły się reprezentacje kobiet i mężczyzn Uniwersytetu Gdańskiego.

Panie w ostatecznej klasyfikacji uniwersytetów uplasowały się na bardzo dobrym 4. miejscu, a najlepszą zawodniczką była wspomniana Maria Leonowicz, która zdobyła złoty medal w slalomie gigancie. Studentka UG miała też szanse na medal w slalomie, jednak po dobrym pierwszym przejeździe w drugim walcząc o jak najlepszy rezultat wypadła z trasy.

Panowie uplasowali się na 6. miejscu w klasyfikacji uniwersytetów.