Zdolni studenci pilnie poszukiwani - ruszyła 12. edycja Studenckiego Nobla

logo studencki nobel 2021

Przedstawiciele Niezależnego Zrzeszenia Studentów już po raz 12. zachęcają rówieśników do podzielenia się swoimi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi i społecznymi. Rusza Studencki Nobel - jedyny ogólnopolski konkurs stypendialny stworzony przez studentów dla studentów.

Studencki Nobel to cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego głównym celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach. Realizowany od 12 lat projekt skupia się na: propagowaniu rozwoju nauki, literatury i sztuki, wsparciu idei wolontariatu, ułatwieniu młodym, zdolnym artystom i naukowcom rozwijania pasji i zainteresowań. To jedyny taki program stypendialny tworzony przez organizację studencką. Skierowany jest on do studentów uczelni wyższych z całej Polski, którzy wyróżniają się swoją ambicją, ciężką pracą oraz zaangażowaniem. - Chcemy doceniać wkład młodych badaczy, twórców i społeczników w rozwój polskiej nauki i kultury, a jednocześnie dać im platformę do zaprezentowania i oceny ich osiągnięć - tłumaczą organizatorzy Konkursu.

Studenci zmierzą się ze sobą w 9 kategoriach konkursowych:

• Nauki techniczne

• Sztuka

• Dziennikarstwo i literatura

• Nauki przyrodnicze i energetyka

• Fizyka i astronomia

• Medycyna i farmacja

• Nauki społeczne

• Nauki ekonomiczne

• Działalność społeczna

Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymają nagrody po 5000 zł ufundowane przez partnera strategicznego tegorocznej edycji Santander Universidades. Konkurs ten jest świetną okazją nie tylko do zdobycia stypendium, ale także do networkingu pomiędzy ambitnymi studentami, którzy poprzez rozmowę mają okazję poznać się, podzielić doświadczeniami oraz być może nawiązać współpracę istotną dla dalszego rozwoju na polu naukowym, artystycznym, czy też społecznym.

Studencki Nobel nie kończy się wraz z rozdaniem nagród i przyznaniem tytułu Laureata danej kategorii. Po Gali Finałowej na najlepszych studentów w Polsce czekają spotkania i wywiady w radio czy telewizji.

Wszystkich dotychczasowych uczestników wyróżniają spektakularne efekty ich ciężkiej pracy. Ambicja pozwala im zdobywać szczyty i realizować swoje marzenia. Zespół Studenckiego Nobla dokłada wszelkich starań, by wspierać młodych i utalentowanych.

Wyróżnienie w konkursie otwiera wiele dróg do samorozwoju, ale promuje również osiągnięcia już zdobyte. - Nagroda podkreśla moje zdobyte doświadczenie, co pomaga w nawiązywaniu współprac z biznesem - zarówno z poziomu koła naukowego, jak i fundacji -  mówi Magdalena Nowak, laureatka w dziedzinie działalność społeczna, prezes zarządu Fundacji na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów.

W 2021 roku w całej Polsce organizowane będą wydarzenia towarzyszące z udziałem Laureatów z poprzednich edycji konkursu. Spotkania przybiorą formę konferencji naukowej, podczas której będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat pracy w świecie nauki.

Organizatorzy konkursu serdecznie zachęcają do wzięcia udziału. Co roku liczba zgłoszeń liczona jest w setkach, dlatego otrzymanie tytułu Laureata konkursu „Studencki Nobel 2021” będzie swoistym wyróżnieniem i potwierdzeniem bycia „najlepszym z najlepszych” w swojej dziedzinie.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu jest już dostępny. Wystarczy wejść na stronę i zarejestrować się wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Więcej informacji dotyczących konkursu oraz poszczególnych kategorii konkursowych znajduje się na stronie Studenckiego Nobla oraz bezpośrednio u koordynatorki konkursu - Aleksandry Bodzioch

e-mail: aleksandra.bodzioch@nzs.org.pl, tel. 691 959 267.

Facebook

oprac. Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG