QS World University Rankings by Subject 2021

W mediach pojawiła się informacja, że Uniwersytet Gdański, razem z Politechniką Gdańską, znalazł się wśród 17 polskich uczelni wymienionych w rankingu QS World. Media podają, że ranking został niedawno opublikowany. Jest w tym trochę prawdy i – niestety - również błąd.

Prawdy – ponieważ w rankingu ogólnym QS World faktycznie Uniwersytet Gdański znalazł się w rankingu wraz z 15 innymi polskimi uczelniami, o czym informowaliśmy po ogłoszeniu wyników w czerwcu 2020 roku.

Błąd wynika natomiast z tego, ze opublikowany na początku marca ranking dotyczy ściśle dyscyplin – jest to ranking QS World University Rankings by Subject 2021. Znalazło się w nim 17 polskich uczelni – część z nich to uczelnie kwalifikowane w rankingu ogólnym, część spoza tej grupy. Niestety nie ma tu Uniwersytetu Gdańskiego. Z uczelni Związku Fahrenheita wymieniona w tym rankingu jest Politechnika Gdańska, konkretnie w dyscyplinie chemii.

Czekamy zatem na ranking ogólny.

Magdalena Nieczuja – Goniszewska / Kierownik Zespołu Prasowego UG