Konkurs na dofinansowanie filmów studenckich. Nie rezygnuj z marzeń

fot. pl. wikipedia.org / domena publiczna

Jesteś studentem Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej lub Produkcji form audiowizualnych, chciałbyś zrealizować swój pomysł, ale powstrzymuje cię brak środków finansowych? Weź udział w konkursie na dofinansowanie filmów studenckich w roku akademickim 2025/2026 i sięgaj po marzenia. Jakie warunki trzeba spełnić i jakich formalności należy dopełnić, aby wziąć w nim udział? O tym dowiesz się podczas spotkania informacyjnego, które odbędzie się 8 stycznia o godz. 16.00 w auli 1.43 na Wydziale Filologiczno-Historycznym UG.

Wynajem sprzętu filmowego i oświetleniowego, honoraria dla aktorów, operatorów, kompozytorów, zakup rekwizytów oraz materiałów scenograficznych, postprodukcja: montaż, udźwiękowienie, korekcja barwna - to wszystko kosztuje. Po to, aby studenci już na początkowym etapie swojej kariery nie musieli rezygnować z jakości, ale nabierali doświadczenia i rozwijali kompetencje w zakresie produkcji filmowej oraz kultury audiowizualnej powstał konkurs, aby wspierać ich w realizacji projektów filmowych.  

W konkursie na dofinansowanie filmów studenckich w roku akademickim 2025/2026 wziąć mogą studenci studiów I i II stopnia Uniwersytetu Gdańskiego kierunków Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej lub Produkcji form audiowizualnych kierunków.

Każdy student może złożyć tylko jeden wniosek na realizację autorskiego pomysłu.

Do wniosku należy dołączyć:

- scenariusz,

- referencje wizualne,

- harmonogram i listę ekipy,

- kosztorys,

- portfolio reżysera, scenarzysty, autora zdjęć oraz montażysty wraz z podpisaną deklaracją RODO tych osób,

- CV kierownika produkcji z podpisaną deklaracją RODO.

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć do 30 stycznia. Przed zgłoszeniem się do konkursu, zachęcamy do zapoznania się z regulaminem, który zawiera wszystkie szczegóły.

Zapraszamy również na spotkanie informacyjne dla zainteresowanych, które odbędzie 8 stycznia o godz. 16.00 w auli 1.43 w budynku Wydziału Filologicznego i Wydziału Historycznego UG.

Organizatorem konkursu jest Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy, działające przy Akademickim Centrum Kultury UG „Alternator”.

Więcej informacji.  

oprac. UA/CKiP