Najnowsza wystawa Muzeum UG już dostępna

zdjęcie poglądowe

Najnowsza wystawa czasowa, przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego, pt. „Droga do Uniwersytetu. Uniwersytet Gdański i jego poprzedniczki 1945-1970”, przestawia wybrane fragmenty historii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku, Wyższej Szkoły Handlu Morskiego, Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie oraz pierwszy rok działalności Uniwersytetu Gdańskiego. W symboliczny sposób kończy ona obchody 50-lecia UG.

Jest to syntetyczny opis historii uczelni na przykładzie dokumentów, wspomnień i fotografii znajdujących się w zbiorach Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego i Stowarzyszenia Absolwentów WSHM, WSE i Wydziałów Ekonomicznych UG. Przestawione zostały również fragmenty kultury studenckiej na przykładzie uniwersyteckiego Chóru, Zespołu Pieśni i Tańca Jantar oraz Akademickiego Związku Sportowego UG, które swoje tradycje organizacyjne wywodzą z działalności poprzedniczek naszej uczelni.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wystawa jest prezentowana wyłącznie dla pracowników Uniwersytetu Gdańskiego, w dniach od 22 marca do 22 kwietnia 2021 r. w holu Rektoratu Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Jana Bażyńskiego 8 w Gdańsku. 

Dla osób, które nie będą mogły obejrzeć wystawy został przygotowany katalog online, dostępny również na stronie internetowej Muzeum UG.

Przypominamy, że Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego zachęca do dzielenia się wspomnieniami, pamiątkami oraz fotografiami związanymi z historią uczelni.

Wystawa czasowa przygotowana przez Muzeum UG
Załączniki
Załącznik Rozmiar
Katalog wystawy Droga do Uniwersytetu (pdf_ 7.61 MB
Dodano przez: EMW/Zespół Prasowy UG