Studentka UG finalistką konkursu Studencki Nobel 2021

Magdalena Klimek

Magda Klimek, studentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, znalazła się na liście finalistów 12. edycji konkursu Studencki Nobel 2021. W niedzielę, 23 maja, odbyła się on-line Gala Finałowa konkursu. Spośród 86 finalistów Krajowa Komisja Konkursowa złożona z 33 profesorów polskich uczelni wyłoniła 9 najzdolniejszych studentów.

Konkurs skierowany był do studentów uczelni wyższych z całej Polski, którzy wyróżniają się swoją ambicją, ciężką pracą oraz zaangażowaniem.

Wśród nich/finalistów, w kategoria Nauki Ekonomiczne, znalazła się Magda Klimek, studentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

- Niezależnie od ostatecznego werdyktu czuję ogromne wyróżnienie, ale też pewnego rodzaju presję, gdyż jestem w tym roku jedyną reprezentantką Uniwersytetu Gdańskiego. Nominacja do Studenckiego Nobla to zdecydowanie zwieńczenie wysiłku, jaki włożyłam w dotychczasową pracę. Działa to na mnie bardzo motywująco i zachęca do dalszego, aktywnego działania w zakresie podnoszenia swoich kompetencji - mówi Magda Klimek, studentka UG.

Jej osiągnięcia, które zostały docenione w konkursie, to przede wszystkim liczne artykuły w publikacjach naukowych, a także udział w ogólnopolskich konferencjach naukowych.

- Jednak nie tylko osiągnięcia naukowe były brane pod uwagę. Kryteria przyznawania Studenckiego Nobla obejmują również społeczną aktywność studencką. Do takich aktywności ze swojego doświadczenia mogę zaliczyć pełnienie funkcji Prezesa w KNR Audytor, Wiceprzewodniczącej ds. HR w SF BCC, współorganizowanie ogólnopolskich konkursów naukowych i wydarzeń szerzących pojęcie przedsiębiorczości np. Young Business Festival czy Inteligencja Finansowa. Chętnie angażuję się w tego rodzaju projekty i zawsze zachęcam do tego też innych – mówi Magda Klimek.

Magda Klimek na Wydziale Zarządzania studiuje finanse i rachunkowość, obecnie jest na IV roku. Jak mówi, wybór kierunku studiów i uczelni zaplanowała już kilka lat przed ich rozpoczęciem. W finansach i rachunkowości najbardziej interesuje się obszarami tematycznie związanymi z podatkami, audytem i dotyczącymi szeroko pojętego rachunku kosztów. Bardzo chętnie podejmuje się analiz wprowadzanych nowelizacji przepisów i metod ujmowania wybranych zdarzeń gospodarczych w księgach rachunkowych. Ma zamiar nadal zdobywać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności. W najbliższym czasie chciałaby kontynuować proces zdobywania kwalifikacji biegłego rewidenta. Rozważa też rozpoczęcie w przyszłości studiów III stopnia w dyscyplinie ekonomii i finansów.

Studencki Nobel to cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego głównym celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach. Podzielony jest na dziewieć kategorii: Nauki techniczne, Sztuka, Dziennikarstwo i literatura, Nauki przyrodnicze i energetyka, Fizyka i astronomia, Medycyna i farmacja, Nauki społeczne, Nauki ekonomiczne, Działalność społeczna.

Realizowany od 12 lat projekt skupia się na: propagowaniu rozwoju nauki, literatury i sztuki, wsparciu idei wolontariatu, ułatwieniu młodym, zdolnym artystom i naukowcom rozwijania pasji i zainteresowań. To jedyny taki program stypendialny tworzony przez organizację studencką.

Obejrzyj Galę Finałową: https://fb.watch/5Gqx5V0vns/

Elżbieta Michalak - Witkowska/Zespół Prasowy